Czy w „Avengers: Infinity War” Thanos znajdzie Kamień Duszy? [SPOILER]

Sergiusz Kurczuk
26.04.2018 16:34
Czy w „Avengers: Infinity War” Thanos znajdzie Kamień Duszy? [SPOILER] Fot. materiały promocyjne

„Avengers: Infinity War” opowiada o potyczce największych herosów Ziemi z potężnym kosmitą Thanosem, który szuka Kamieni Nieskończoności by przejąć nieograniczoną moc. Czy udaje mu się znaleźć Kamień Duszy? 

UWAGA! Artykuł zawiera POWAŻNE spoilery dotyczące fabuły „Avengers: Infinity War”. Nie mów, że Cię nie ostrzegaliśmy!

Kamień Mocy, Kamień Umysłu, Kamień Przestrzeni, Kamień Czasu, Kamień Rzeczywistości i Kamień Duszy - te klejnoty są potrzebne Thanosowi, by przejąć niczym nieposkromioną władzę nad wszystkimi aspektami wszechświata. Ze zwiastunów „Avengers: Infinity War” wynikało, że Szalony Tytan zdobył kilka kamieni, które umieścił w Rękawicy Nieskończoności - potężnym artefakcie, który powoduje, że osoba ją nosząca może posługiwać się klejnotami, dowolnie zmieniając rzeczywistość. Thanos chciał znaleźć wszystkie Kamienie, by wypełnić swój cel - wprowadzić we wszechświecie równowagę, zabijając zupełnie losowo połowę populacji we wszystkich istniejących światach. Zdobywając klejnoty, mógłby dokonać złowieszczego dzieła za pomocą zwykłego pstryknięcia placów. 

Kamień Duszy - gdzie jest klejnot?

W ciągu ostatnich 10. lat w filmach Marvel Studios powoli zapowiadano nadejście Thanosa. Pierwszy klejnot pojawił się już w filmie „Iron Man 2” z 2010 roku, chociaż wówczas nie zdradzono jego prawdziwej natury. Kamień Przestrzeni znajdował się w potężnym przedmiocie znanym jako Tesseract. W kolejnych produkcjach ukazywano resztę artefaktów. Aether z 2. części „Thora” skrywał Kamień Rzeczywistości, w Globie zaprezentowanym w „Strażnikach Galaktyki” schowano Kamień Mocy, w Berle Lokiego był Kamień Umysłu, który w „Age of Ulron” znalazł się na czole Visiona, natomiast Oko Agamotto strzeżone przez Doktora Strange'a, to w rzeczywistości Kamień Czasu. Zagadką pozostawała lokalizacja Kamienia Duszy.
Na temat miejsca, którym przechowywany jest Kamień Duszy, powstało wiele teorii. Jedni uważali, że klejnot ukryto we wnętrzu jednego z księżyców Saturna, na przykład Tytana, z którego pochodzi Thanos. Inni sądzili, że kluczem do tajemnicy są oczy Heimdalla. Z kolei po premierze „Black Panthera” pojawiły się przypuszczenia, że miejscem, w którym znajduje się Kamień, jest Wakanda. Fani zachodzili w głowę, czy w „Avengers: Infinity War” w ogóle pojawi się potężny klejnot. Na nieszczęście dla wielu herosów odpowiedź brzmi: tak. 

Rękawica Nieskończoności Fot. foto: kadr z filmu Thor: Mroczny Świat

Kamień Duszy ukryty na planecie Vormir

Thanosowi udaje się zdobyć większość Kamieni. Rozbija wojska Xandaru, odbierając Glob, zabiera Tesseract Lokiemu i niszczy planetoidę Knowhere, ogołacając Collectora z Aetheru. Wysyła członków Black Order na Ziemię, by zdobyli dla niego Oko Agamotto i Kamień Umysłu. Nie wiedział jedynie, gdzie przebywa Kamień Duszy, ale w międzyczasie udaje mu się porwać Gamorę. Przed laty wysłał ją z misją odnalezienia mapy do ostatniego artefaktu. Dzięki torturowanej Nebuli dowiaduje się, że Gamora wykonała swoją misję, ale postanowiła zachować tajemnicę dla siebie. Thanosowi udaje się złamać przybraną córkę i dowiaduje się prawdy. Okazuje się, że Kamień Duszy był ukryty na odległej planecie Vormir, znajdującej się w galaktyce Kree.

Kamień Duszy - czy Thanos zdobywa klejnot?

Thanos i Gamora spotykają tam upiora, który okazuje się być Red Skullem. Duch tłumaczy Tytanowi, że aby zdobyć Kamień, musi złożyć ofiarę - zaprzedać swoją duszę, oddając to, co kocha najbardziej. Gamora wybucha śmiechem, ponieważ uważa, że Thanos nie kocha niczego. Myli się jednak bowiem złoczyńca daży szczególnym uczuciem jedną istotę - swoją przybraną córkę. Z ciężkim sercem zabija ją i otrzymuje klejnot. Chociaż herosi pokonują członków Black Order, Thanos najpierw odbiera Oko Agamotto Doktorowi Strange'owi, a potem za pomocą zdobytych kamieni udaje mu się odwrócić czyn, którego dokonała Scarlet Witch. Bohaterka zdecydowała się poświecić swoją miłość do Visiona i zabić go, niszcząc przy okazji Klejnot Umysłu. Thanos odwraca proces i wyrywa kamień z czoła syntezoida, zdobywając tym samym wszystkie artefakty i zabijąc połowę populacji wszechświata.Jak zakończy się ta historia? Dowiemy się już 3 maja 2019 roku, kiedy do kin wejdzie 4. część „Avengers”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.