Czy w „Avengers: Infinity War” pojawi się Silver Surfer?

Sergiusz Kurczuk
22.03.2018 11:10
Czy w „Avengers: Infinity War” pojawi się Silver Surfer? Fot. kadr z filmu Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera

Silver Surfer w MCU? W sieci pojawiła się plotka, według której w najnowszym filmie Marvel Studios wystąpi posłaniec Galactusa. 

Już pod koniec kwietnia do kin wejdzie kolejny film Marvel Studios. Tym razem w 3. części przygód Avengers zobaczymy kulminacje kosmicznej historii, która przez wiele lat toczyła się w kinowym uniwersum Marvela. Z tego powodu na ekranie zobaczymy większość superbohaterów, którzy pojawili się w poprzednich produkcjach Marvel Studios. Ostatnio okazało się, że nie wiemy jeszcze o wszystkich postaciach, które wystąpią w „Avengers: Infinity War”. Dzięki plakatowi do filmu potwierdziła się informacja, że w produkcji wystąpi gwiazda „Gry o tron” - Peter Dinklage. Teraz świat obiegła plotka, że do herosów dołączy Silver Surfer. 

„Avengers: Infinity War” - Silver Surfer pojawi się w filmie?

W kosmicznego bohatera ma się wcielić Curt Clendenin. Tak przynajmniej wynika z print screena, który zalał Internet. Oprócz potwierdzonych członków filmu, wcielających się w superbohaterów, widnieje nazwisko Clendenina. Aktor został przypisany postaci Silver Surfera.

Gdyby ta informacja okazał się prawdą, byłaby to sensacja, ponieważ doszłoby do wykorzystania w MCU postaci, do której prawa do tej pory miała wytwórnia 20th Century Fox. Pod koniec roku 2017 Disney przejął Foxa, tym samym zyskując możliwość użycia kolejnych bohaterów, a co za tym idzie, poszerzenia świata MCU. Fani od dawna zastanawiają się, którzy herosi zostaną wcieleni do kinowego uniwersum jako pierwsi - Fantastyczna Czwórka, czy X-Men? Jeśli Silver Surfer naprawdę wystąpi w „Avengers: Infinity War”, całkiem możliwe, że niebawem na ekranie kin po raz kolejny zobaczymy pierwszą rodzinę Marvela. Heros pojawił już w filmie „Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera”. Poza tym kilka lat temu miała powstać produkcja o solowych przygodach bohatera, ale po przejęciu Foxa przez Disneya, wszystko stanęło pod znakiem zapytania. 

Silver Surfer - jaką rolę bohater może pełnić w „Avengers: Infinity War”?

Fani komiksów wiedzą, że Silver Surfer był jedną z kluczowych postaci w wielu walkach z Thanosem. W końcu jako kosmiczna istota o niesamowitej mocy miał dużo do powiedzenia w konflikcie superbohaterów z Szalonym Tytanem. Silver Surfer był niegdyś kosmitą o imineiu Norrin Radd. Jego ojczystą planetę najechał Galactus - potężny byt zwany Pożeraczem Światów. Aby ocalić swoją ojczyznę Radd poszedł z Galactusem na układ - zostanie jego posłańcem, jeśli oszczędzi Zenn-La. Od tej pory jako Silver Surfer przemierzał wszechświat w poszukiwaniu kolejnych planet, które jego pan mógłby skonsumować. Kiedy Silver Surfer wyzwolił się spod władzy Galactusa, został jednym z obrońców Ziemi. 

38 - okładka Fot. foto: Marvel Graphic Novel #38

Jak twórcy MCU mogą wpasować Silver Surfera do świata uniwersum? W komiksie „Infinity Gauntlet” doszło do konfrontacji Thanosa z potężnymi istotami zamieszkującymi wszechświat. Byty chciały powstrzymać Szalonego Tytana przed zachwianiem kosmicznej równowagi. Wśród nich był Galactus. Być może w „Avengers: Infinity War” pojawi się podobny wątek i stąd obecność Silver Surfera, który zapowie nadejście swojego pana. W końcu w 2. części „Strażników Galaktyki” wspomniano jedną z komicznych istot - Eternity.

5 - okładka Fot. foto: Infinity Gauntlet #5

Całkiem prawdopodobne, że Silver Surfer pojawi się w prologu do filmu, w którym zobaczymy, jak Thanos postanowił zwojować cały wszechświat. Podobne wprowadzenie widzieliśmy w filmie „Black Panther”, w którym widzowie mieli okazję w skrócie prześledzić historię Wakandy i jej królów. Wtedy obecność Silver Surfera byłaby jedynie małym cameo, bo prawdopodobnie zobaczylibyśmy śmierć herosa z ręki Thanosa.

Inna możliwość to zapowiedź kolejnego kosmicznego konfliktu, który rozegra się w następnych filmach MCU. Być może Silver Surfer pojawi się w jednej ze scen po napisach, zwiastując nadejście Galactusa. Wtedy Marvel Studios miałoby okazję wprowadzenia do uniwersum Fantastycznej Czwórki, która w pewien sposób zastąpiłaby Avengers

Jak będzie w rzeczywistości? Czy Silver Surfer w ogóle pojawi się w filmie braci Russo? Dowiemy się już niedługo, bo „Avengers: Infinity War” na ekranach polskich kin pojawi się 25 kwietnia 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.