Czy w filmie „Ostatni Jedi” pojawią się nowe kolory mieczy świetlnych?

Sergiusz Kurczuk
06.12.2017 14:09
Czy w filmie „Ostatni Jedi” pojawią się nowe kolory mieczy świetlnych? Fot. kadr z filmu Ostatni Jedi

Miecz świetlny to obowiązkowy element ekwipunku każdego Jedi i Sitha. Czy w VIII epizodzie „Gwiezdnych Wojen” zobaczymy zupełnie nowy kolor ostrza tajemniczej broni?

Do premiery filmu „Ostatni Jedi” zostało już niewiele czasu. Twórcy VIII epizodu co chwilę zdradzają nowe informacje na temat tego, co zobaczymy niebawem na kinowym ekranie. Czasem są to newsy wynikające z promocji filmu, czasem z wywiadów z twórcami, ale zdarzały się również poważne, nieplanowane spoilery. Fani „Star Wars” są w tej kwestii podzieleni. Jedni chcieliby, żeby o filmie „Ostatni Jedi” nie mówiono najlepiej nic, inni z wypiekami na twarzach czytają kolejne doniesienia zdradzające tajemnice nadchodzącej produkcji Lucasfilms. 

Imperium kontratakuje Fot. foto: kadr z filmu Imperium kontratakuje

W dobie Internetu trudno jednak uniknąć kontrolowanych i niekontrolowanych przecieków dotyczących jakiegoś dzieła. Do kolejnej informacji o kulisach VIII epizodu, dołącza pytanie z tytułu tego artykułu. Okazuje się, że reżyser filmu Rian Johnson zasugerował, że w produkcji pojawi się zupełnie nowy kolor ostrza miecza świetlnego. Pod koniec „Przebudzenia Mocy” Rey (Daisy Ridley) odnalazła Luke'a Skywalkera (Mark Hamill). Dziewczyna przybyła na odległą planetę, by mistrz Jedi nauczył ją kontroli nad Mocą. Każdy fan „Star Wars” wie, że elementem treningu adeptów Mocy, jest umiejętność walki mieczem świetlnym. W kolejnej częściach „Gwiezdnych Wojen” pojawi się więc nowy miecz należący do Rey, co do tego nie ma wątpliwości. Jednak nadal nie wiadomo, jakiego koloru będzie ostrze broni.

Mroczne widmo Fot. foto: kadr z filmu Mroczne widmo

W historii kosmicznej sagi pojawiło się kilka kolorów mieczy świetlnych. George Lucas wymyślił dwa kolory - niebieski dla Jedi i czerwony dla Sithów. Jednak paleta barw powiększyła się już w „Powrocie Jedi”, kiedy Luke stworzył własny miecz o zielonej barwie. Nowy kolor powstał z przyczyn czysto technicznych. Po prostu podczas kręcenia scen na pustyni Tatooine niebieski miecz źle wyglądał. W kolejnych epizodach (i animacji „Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów”) widzowie mieli okazje podziwiać nowe kolory ostrzy. Do tej pory oprócz niebieskiego, czerwonego i zielonego miecza, widzieliśmy również biały, żółty, ametystowy oraz czarny. Jaki miecz będzie posiadała Rey? Dowiemy się już 14 grudnia 2017 podczas premiery filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.