05.07.2019 14:22

Czy w filmie "Spider-Man: Far From Home" pojawiła się zapowiedź Fantastycznej Czwórki?

Czy najnowszy film Marvel Studios zapowiada debiut nowego wcielenia słynnej komiksowej rodziny? Niewykluczone, że twórcy zapowiedzieli Fantastyczną Czwórkę.

Spider-Man: Far From Home
doto: kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Po wydarzeniach z "Avengers: Endgame" fani MCU nie mogli się doczekać kolejnej produkcji, by poznać przyszłość kinowego uniwersum. Chociaż fabuła "Spider-Man: Far From Home" nie wprowadza żadnych radykalnych zmian, pojawiają się pewne elementy sugerujące, w jakim kierunku pójdą twórcy filmów opartych na komiksach Domu Pomysłów. Czy w jednej ze scen po napisach pojawiła się zapowiedź Fantastycznej Czwórki?

"Spider-Man: Far From Home" - Fantastyczna Czwórka zastąpi Avengers?

Po rozpadzie Avengers fani Marvela głowią się, które postacie mogą zostać nowymi obrońcami Ziemi. Plotkuje się o kinowych wersjach New Avengers albo Young Avengers. Po przejęciu Foxa przez Disneya coraz częściej na tapetę brani są też X-Men oraz Fantastic Four. Na nowe wcielenie mutantów musimy poczekać jeszcze kilka lat, ale nie wykluczone, że niebawem na duży ekran trafi kolejna odsłona Fantastycznej Czwórki. Okazuje się, że w filmie "Spider-Man: Far From Home" pojawiła się sugestia, że Reed Richards, Ben Grimm oraz Sue i Johnny Storm niebawem będą walczyć ramię w ramię z pozostałymi herosami MCU.

W pierwszej scenie po napisach Peter buja się na pajęczynie z M.J., zawieszoną na jego szyi. Para ląduje na budynku znajdującym się obok dobrze znanej budowli - dawnej siedzibie Avengers, czyli Stark Tower, która obecnie jest w trakcie remontu. Jeśli przyjrzeć się uważnie budowie, można dostrzec tablicę z napisem: "Nie możemy się doczekać, by pokazać wam, co zobaczycie następnym razem". Oczywiście tę informację można odnieść do teorii fanowskich, mówiących o przebudowie Stark Tower w Oscorp Tower, czyli potencjalnym debiucie nowej wersji Green Goblina. Zdanie rozbite jest na trzy segmenty - każdy z nich oznaczony odpowiednią cyfrą. Czwarty segment należy do znaku zapytania.

Całkiem możliwe, że w ten sposób twórcy zakamuflowali potencjalną przyszłość uniwersum. Tym bardziej że akcja drugiej sceny po napisach rozgrywa się na statku Skrulli. Zmiennokształtnymi kosmitami dowodzi Nick Fury. Pojazd rusza w nieznane. Czy ta wyprawa ma jakiś związek z kosmiczną komiksową genezą Fantastycznej Czwórki? 

Spider-Man: Far From Home
Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także "Spider-Man: Far From Home" wytłumaczył, jak powrócili ludzie, których zabił Thanos

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

23. produkcja Marvel Studios już trafiła do kin na całym świecie. Tym razem Peter Parker i jego klasa wybierają się na wycieczkę naukową po Europie. Wypoczynek przerywa atak potworów, które wspólnymi siłami mogą pokonać jedynie Spider-Man i tajemniczy Mysterio. W produkcji Jona Wattsa oprócz Toma Hollanda w roli Spider-Mana zobaczymy między innymi Samuela L. JacksonaZendayęCobie Smulders, Jona Favreau, Martina Starra oraz Marisę Tomei i Jake’a Gyllenhaala. Film jest grany w polskich kinach od 5 lipca 2019 roku.

Zobacz też: "Spider-Man: Far From Home", reż. Jon Watts - [RECENZJA]

Tagi: News Spider-Man Fantastyczna czwórka Marvel Spider-Man: Far From Home