Czy w kolejnej części „Black Panther” zobaczymy damską wersję tego herosa?

Sergiusz Kurczuk
05.02.2018 12:14
Czy w kolejnej części „Black Panther” zobaczymy damską wersję tego herosa? Fot. kadr z filmu Black Panther

Letitia Wright wcielająca się w Shuri, chciałby zagrać w solowym filmie opowiadającym o żeńskiej wersji Black Panther.

Już niebawem do polskich kin trafi kolejny film Marvel Studios. Tym razem twórcy postanowili wziąć na warsztat pierwszego czarnoskórego superbohatera w historii komiksu - Black Panthera. W filmie o królu Wakandy nie tylko dowiemy się więcej na temat tajemniczego T'Challi (Chadwick Boseman), ale również ponownie spotkamy się z jego wrogiem Ulyssesem Klawem (Andy Serkis), a przede wszystkim poznamy kulturę i naukę ukrywanego przed światem afrykańskiego kraju. Oprócz Black Panthera w filmie pojawi się wiele postaci znanych z komiksów. Między innymi zadebiutuje młodsza siostra T'Challi - Shuri, w którą wcieliła się Letitia Wright.

Black Panther kobietą?

W rozmowie z Comic Book została zapytana o ewentualny solowy film o Shuri. Aktorka bardzo chciałby, żeby do tego doszło, ale wszystko zależy do publiczności. Jeśli dopisze, być może niedługo zobaczymy żeńską wersją Black Panther. 

Mam nadzieję, że jeśli nadejdzie odpowiedni czas, jeśli w ogóle się to wydarzy, że z radością to zrobię. Ale nie można zrobić filmu o Shuri bez T'Challi i nie może powstać produkcja o niej bez Ramondy i Nakii oraz reszty Dora Milaje i Okoye. Więc pytanie brzmi: kiedy zrobimy „Black Panther 2”?

Oprócz króla Wakandy w filmie pojawi się wiele ważnych kobiecych postaci, przywołanych przez Wright - jej matki Ramondy oraz osobistej ochrony króla Dora Milaje, w skład której wchodzą Nakia i Okoye. W komiksach był czas, że Shuri zastępowała brata jako królowa i superbohaterka.

Black Panther vol. 5 #1 Fot. Black Panther vol. 5 #1

Czy właśnie ten wątek stanie się kanwą 2. części przygód Black Panthera?

„Black Panther 2” - co będzie osią fabularną filmu?

Jeśli to ma się wydarzyć, to czemu nie? Ale mam zastrzeżenie: kiedy spotykamy ją w uniwersum Marvela, jest młoda, dopiero się wdraża, zaczyna przygodę z technologią, tworzy, bardzo jej się to podoba i jest na tym skupiona. Więc jeśli to [przejęcie tronu Wakandy] ma się wydarzyć, to super, ale w tej chwili, człowieku, Chadwick [Boseman] jest zabójczy jako Black Panther. Jestem szczęśliwa, że na razie pomagam mu przy gadżetach. Jeśli to ma się wydarzyć, wchodzę w to, ale on jest niesamowitym Black Pantherem. 

Jeśli pogłoski się sprawdzą i walka z Thanosem ukazana w „Avenger: Infinity War” nie skończy się na 3. części, całkiem możliwe, że twórcy wykorzystają pozostałe wątki z komiksowego eventu „Infinity”. W wyżej wspomnianej serii pojawiła się zarówno inwazja Thanosa i Black Order na Ziemię oraz walka w Wakandzie. Podczas „Infinity” Black Panther i Shuri zmierzyli się z jednym z popleczników Szalonego Tytana - Black Dwarfem. 

New Avengers vol. 3 #8 Fot. foto: New Avengers vol. 3 #8

Być może Shuri w kostiumie Black Panther pojawi się w 4. części „Avengers”, która prawdopodobnie zmieni dobrze znaną rzeczywistość MCU. Czy wtedy pojawią się nowe wersje dobrze znanych bohaterów? Być może potwierdzą się też słowa Tessy Thompson, która po projekcji filmu zapowiedziała, że 4. faza MCU będzie należeć do kobiet. Czy tak  się wydarzy? Przekonamy się za kilka lat. Film „Black Panther” w polskich kinach pojawi się już 14 lutego 2018 roku.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.