Czy wiesz, że: Brendan Fraser otarł się o śmierć na planie "Mumii"?

25.07.2019 14:31
kadr z filmu Mumia|undefined Fot. kadr z filmu Mumia

Aktor Brendan Fraser zdradził, że podczas kręcenia filmu "Mumia" prawie stracił życie. Wszystko przez węża, który był obecny na planie filmu.

Chociaż pozornie wydaje się, że życie aktora to wymarzona praca, tak naprawdę, granie w filmie może czasami okazać się śmiertelnie niebezpiecznym zajęciem. Przekonał się o tym Brendan Fraser na planie "Mumii". Podczas powstawania produkcji aktor kilkukrotnie otarł się o śmierć.

"Mumia" - Brendan Fraser prawie umarł na planie filmu

Reżyser Stephen Sommers oraz większość obsady "Mumii", w tym Rachel Weisz, John Hannah, Arnold Vosloo i Fraser, udali się na zdjęcia do Maroko. Upał nie był jedynym niekomfortowym elementem tego afrykańskiego kraju. Aktor w rozmowie z portalem Entertainment Weekly, wspomniał o swojej przykrej przygodzie z jadowitym wężem.

Wysłali nam notatkę, w której opisano, jaki to rodzaj węża. Wydaje mi się, że był w żółte kropki. Napisali: "Jeśli zobaczycie taki gatunek węża, nie zbliżajcie si.ę do niego. Odejdźcie albo uciekajcie, bo jeśli was ugryzie, w najlepszym wypadku amputują wam kończynę". W każdym razie, sikałem sobie za skałą i spojrzałem w dół, a tam nakrapiany żółty wąż. Popatrzyłem i krzyknąłem: "Kurwa!". I po prostu zacząłem uciekać.

Na szczęście Fraser zidentyfikował zagrożenie, zanim jadowity gad miał okazję go ukąsić. To niestety niejedyna niemiła przygoda podczas kręcenia "Mumii". W trakcie nagrywania zdjęć do sceny wieszania, aktor znowu wystraszył się, że straci życie.

Zacząłem się naprawdę dusić. To było straszne. Rick zwisał na końcu liny i był takim twardzielem, że nie złamał mu się kark. Zrobiliśmy szerokie ujęcie z kaskaderem, który miał na sobie uprząż i wszystko wyglądało świetnie. Wtedy przyszedł czas na zbliżenie. Była sobie szubienica i konopna lina, której pętla znajdowała się wokół mojej szyi. Pierwsze ujęcie - robię co w mojej mocy, żeby zagrać duszenie. Steve mów nagle: "Możemy zrobić jeszcze jedno ujęcie z bardziej napiętą liną?". Ja mu na to: "dobra, jeszcze jedno".

Kaskader podciągnął linę do góry i Fraser dotykał ziemi jedynie końcami palców u stóp.

Zobacz też: 15 aktorów, którzy prawie zginęli na planie filmowym

Nie jestem baletnicą. Nie umiem stać na palcach. Pamiętam, że zobaczyłem, że kamera zaczyna kręcić i nagle jakby pojawiło się ściemnienie w niemym filmie. To było jak nagłe ściszenie domowej wieży, jak zniszczenie Gwiazdy Śmierci. Zacząłem odzyskiwać świadomośc i jeden z członków ekipy, zaczął wykrzykiwać moje imię. Miałem żwir w uszach i naprawdę mnie bolało. Szef kaskaderów podszedł i mówi: "Cześć! Witamy w klubie, brachu! Ha, ha, ha!". Ja na to: "Ha, ha. Śmieszne? Ha, ha? Co jest do diabła? Chcę do domu!"

Jak widać, aktorstwo to ciężki kawałek chleba. Wiele gwiazd przekonało się o tym na własnej skórze, będąc blisko śmierci. Niejednokrotnie zdarzały się też wypadki śmiertelne. Mamy nadzieję, że Brendan Fraser nie będzie już więcej w sytuacji zagrażającej jemu życiu. 

Zobacz też: 10 aktorów, którzy umarli na planie filmowym 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.