27.07.2020 13:05

Czy wiesz, że Mark Hamill przemycił w "Star Wars" swój numer telefonu? Zmusił do tego Harrisona Forda

Mark Hamill postanowił zrobić sobie dowcip na planie "Gwiezdnych Wojen" i namówił Harrisona Forda, by ten wplótł do jednej z kwestii zakamuflowaną wiadomość.

Star Wars
foto: Mary Evans Picture Library

To, że Mark Hamill jest jajcarzem, wie każdy jego fan. Okazuje się jednak, że poczucie humoru towarzyszyło aktorowi od najmłodszych lat. Niech ta niewinna buźka Luke'a Skywalkera Was nie zmyli! Hamill od zawsze lubił płatać figle. Dla żartu podał w "Gwiezdnych Wojnach" swój numer telefonu. Nie zrobił jednak tego sam. Pomógł mu Harrison Ford.

Star Wars - numer telefonu do Marka Hamilla ukryty w filmie

Gdyby fani "Star Wars" wiedzieli, że przez te wszystkie lata mieli numer do samego Luke'a na wyciągnięcie ręki, zapewne skorzystaliby z okazji i porozmawiali z odtwórcą kosmicznego bohatera. Hamill postanowił zostawić zaszyfrowaną wiadomość w filmie "Nowa nadzieja". O którą scenę chodzi? 

Mark Hamill strollował Polaków w Święto Niepodległości
Mark Hamill strollował Polaków w Święto Niepodległości
Przeczytaj także Mark Hamill strollował Polaków w Święto Niepodległości

Na Twitterze redaktora Marvel Comics Jordana D. White'a pojawił się wpis, który powinien zainteresować miłośników "Gwiezdnych Wojen" i Marka Hamilla. Chodzi o fragment cytatu z książki poświęconej powstawaniu IV epizodu. Zawarta jest w nim historia z numerem telefonu.

"

To był... to był jego NUMER TELEFONU?!? "

W przytoczonym przez White'a wycinku pojawiła się zaskakująca historia. Okazuje się, że chodzi o moment, w którym Luke, Han Solo, Leia i Chewbacca próbują uciec ze zgniatarki na śmieci na pokładzie Gwiazdy Śmierci.

Harrison Ford i Mark Hamill
Harrison Ford i Mark Hamill
Przeczytaj także Harrison Ford pocałował Marka Hamilla podczas kręcenia "Gwiezdnych wojen"

O szczegółach opowiedział sam Hamill.

"

W scenie, w której próbujemy wydostać się ze zgniatarki na śmieci, miałem powiedzieć: "Threepio, otwórz ..." i podać długi numer seryjny. Więc planowałem podać swój własny numer telefonu "2-", który zostałby na zawsze uwieczniony w filmie. Ale podczas kręcenia  [postsynchronów] do tej sceny okazało się, że nie znajduję się w pobliżu drzwi, więc Harrison miał powiedzieć tę kwestię i zaczął, wymyślając swój numer, całkowicie rujnując mój plan. Powiedziałem mu: "No weź, powiedz mój numer. Zaplanowałem to!". Ale on robił swoje i tylko mnie denerwował. "

Hamill próbował nakłonić kolegę, by wypowiedział jego numer telefonu, ale znany z dość szorstkiego obycia Ford, początkowo nie był przychylnie nastawiony do prośby kompana.

Harrison Ford
Harrison Ford
Przeczytaj także Harrison Ford zaliczył wpadkę. Nie znał podstawowych informacji na temat "Gwiezdnych Wojen"

Finalnie jednak udało się go namówić.

"

W końcu Harison przeczytał mój numer i powiedział: "Zadowolony, ty duży dzieciaku?". A ja się zaśmiałem, ponieważ czułem się przyłapany, bo zachowywałem się wtedy jak dwulatek. "

W każdym razie plan się powiódł i Han Solo wypowiedział kolejne cyfry numeru telefonu do Hamilla: 32-6827.

Chcielibyście pogadać przez telefon z Markiem Hamillem?

Mark Hamill
Mark Hamill
Przeczytaj także Mark Hamill wystąpił w jednym z odcinków "Mandaloriana" i nikt tego nie zauważył. W kogo się wcielił?

Zobacz też: Jared Leto podał swój numer telefonu. Prosi fanów, żeby się z nim kontaktowali

Tagi: Film Harrison Ford Mark Hamill Star Wars