Czy wiesz, że: "Narodziny gwiazdy" to czwarty remake filmu z 1937 roku

Sergiusz Kurczuk
28.12.2018 14:53
Czy wiesz, że: "Narodziny gwiazdy" to czwarty remake filmu z 1937 roku Fot. kadry z filmów Narodziny gwiazdy

Film "Narodziny gwiazdy" z Lady Gagą i Bradleyem Cooprem w rolach głównych cieszy się dużym uznaniem widzów. Jednak historia opowiedziana w produkcji powstała pond 80 lat temu i została opowiedziana dwukrotnie przez Hollywood i raz przez Bollywood. 

Pod koniec listopada 2018 roku do kin wszedł dramat muzyczny pod tytułem "Narodziny gwiazdy". W głównych rolach wystąpili Lady Gaga i Bradley Cooper. Dla obojga był to dość znaczący debiut. Cooper po raz pierwszy stanął po drugiej stronie kamery i wyreżyserował film. Piosenkarka co prawda grywała wcześniej w filmach i serialach, ale po raz pierwszy wystąpiła w tak dużej roli. Poruszająca produkcja cieszy się uznaniem krytyków i widzów, jednak nie wszyscy wiedzą, że "Narodziny gwiazdy" to kolejny remake filmu z 1937 roku. 

"Narodziny gwiazdy"  to remake filmu sprzed 81 lat

Historię o słynnym artyście i młodszej kobiecie, która dzięki niemu staje się prawdziwą gwiazdą, po raz pierwszy opowiedział William A. Wellman. W rolach głównych wystąpili Janet Gaynor i Fredric March. Co ciekawe w oryginale bohaterowie nie byli muzykami, a aktorami z Hollywood

W 1954 roku do życia powołano musical "Narodziny gwiazdy" w reżyserii George'a Cukora. W bohaterów filmu wcielili się Judy Garland i James Mason. Tym razem widzowie śledzili historię aktorów, którzy parali się również śpiewem. 

Ponad dwadzieścia lat później, w 1976 roku powołano do życia kolejny musical, tym razem rockowy. Nowa wersja zrywała z ckliwością poprzednich odsłon "Narodzin gwiazdy". W filmie reżyserowanym przez Franka Piersona wystąpili Barbra Streisand i Kris Kristofferson. 

W 2013 roku za "Narodziny gwiazdy" wzięli się filmowcy z Indii. Chodzi o film zatytułowany "Aashiqui 2" w reżyserii Mohita Suriego. Głównych bohaterów zagrały gwiazdy BollywoodAditya Roy Kapur i Shraddha Kapoor. Ten remake różni się najbardziej od oryginału z powodu różnic kulturowych między USA i Indiami. 

Najnowsza wersja "Narodzin gwiazdy" łączy w sobie elementy, pojawiające się w powyższych remake'ach. Trzon jest taki sam, a różnice tkwią jedynie w szczegółach fabularnych. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.