Czy z nowego zwiastuna "Avengers: Endgame" wycięto jedną z postaci, by nie zdradzać fabuły filmu?

Sergiusz Kurczuk
05.02.2019 15:15
Czy z nowego zwiastuna "Avengers: Endgame" wycięto jedną z postaci, by nie zdradzać fabuły filmu? Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Według fanów nowy zwiastun "Avengers: Endgame" celowo wprowadza widzów w błąd, by uniknąć spoilerów. W jednej ze scen twórcy mieli wyciąć ważną postać.

Super Bowl 2019 był ważnym wydarzeniem dla fanów "Avengers". Wyczekiwali, że w przerwie reklamowej pojawi się nowa zapowiedź nadchodzącego filmu i się nie przeliczyli. Marvel Studios postanowiło wypuścić 30-sekundowy spot składający się w zupełności z nowych materiałów pochodzących z "Endgame". Chociaż zapowiedź jest o wiele krótsza niż pierwszy zwiastun, zawiera wiele cennych wskazówek, dotyczących fabuły. Nie wszystkie jednak muszą być zgodne z prawdą.

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" - nowy zwiastun celowo wprowadza widzów w błąd?

Twórcy strzegą tajemnic fabuły "Avengers: Endgame" jak oka w głowie. Do premiery zostało kilka miesięcy, a wciąż o wydarzeniach, które zobaczymy w filmie, wiemy nie wiele. Przezorni fani podejrzewają nawet, że materiały zaprezentowane w zwiastunach zawierają celowe przekłamania, by zapobiec ewentualnym spoilerom i zaskoczyć widzów filmu. Tego typu przypadki widzieliśmy już kilkukrotnie, chociażby w zwiastunach "Thora: Ragnarok", "Civil War" czy "Avengers: Infinity War". Zapowiedzi zostały odpowiednio przemontowane i materiały w nich użyte różniły się od scen ukazanych w kinowej wersji filmu.

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Zastrzeżenia fanów budzi szczególnie jeden z krótkich fragmentów pod koniec spotu z Super Bowl 2019. Chodzi o moment, w którym na jednym ujęciu pojawiają się War Machine i Ant-Man. Bohaterowie stoją od siebie w znacznej odległości, tworząc pustą przestrzeń, w której spokojnie mogłaby się znaleźć jeszcze jedna postać. Według podejrzliwych widzów, twórcy spotu usunęli komputerowo tajemniczego bohatera, by nie psuć niespodzianki podczas seansu. Tego typu zabieg pojawił się między innymi w spocie "Civil War", w którym wycięto Spider-Mana.

O kogo chodzi? Najbardziej prawdopodobna jest obecność Kapitan Marvel, która do tej porty nie pojawiła się w żadnej zapowiedzi "Endgame". Carol Danvers ma odgrywać ważną rolę w filmie. Zresztą jej obecność zapowiedziała scena po napisach z "Infinity War", w której Nick Fury wzywa kosmiczną bohaterkę. Wyżej wspomniany fragment poprzedza scena, w której herosi wychodzą w nocy przed bazę Avengers i ze zdziwieniem spoglądają w niebo. Czy patrzą na Kapitan Marvel?

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Czy przypuszczenia się potwierdzą? Kto ocali wszechświat zmieniony przez Thanosa? Czy sprawdzi się jedna z teorii fanów? Czy Tony Stark będzie kluczem do pokonania Szalonego Tytana? Dowiemy się 25 kwietnia 2019 roku, kiedy "Avengers: Endgame" zadebiutuje na ekranach polskich kin.

>>>Zobacz także:  Ile czasu minęło pomiędzy wydarzeniami w "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame"?<<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.