15.03.2018 13:36

Czy zestaw LEGO zdradza szczegóły fabuły filmu „Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”?

Jeden z nowych zestawów popularnych klocków może zdradzać tajemnice nadchodzącego filmu o czarodziejach. Dotyczą one losu Gellerta Grindelwalda, którego widzowie mogli poznać w pierwszej części „Fantastycznych Zwierząt”.

Johnny Depp jako Gellert Grindelwald
foto: kadr z wideo

We wtorek, 13 marca 2018 roku w sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu „Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Zapowiedź pokazała nam tylko jedno ujęcie tytułowego mrocznego czarodzieja, na którym postać Johnny'ego Deppa nie prezentowała się zbyt schludnie. Nie powinno być to zaskoczeniem, w końcu pierwsza część skończyła się aresztowaniem złoczyńcy, a więzienie raczej nie służy urodzie. 

Na szczęście dla niego, według opisu nowego zestawu LEGO, jego okres inkarceracji nie będzie długi. Zbiór klocków nosi nazwę „Ucieczka Grindelwalda” (ang. „Grindelwald's Escape”), a w zestawie znajdziemy samego czarodzieja, powóz oraz testrale, które widzieliśmy w zwiastunie „Fantastycznych Zwierząt”:

Zestaw LEGO Grindelwald's Escape

Spoilery ze „Zbrodni Grindelwalda”?

Wśród klocków znajdzie się również prezydent MACUSY, Serafina Picquery, różdżki, a także kilka akcesoriów do zaklęć. Łącznie w „Ucieczce Grindelwalda” będą 132 elementy. Zwiastun pokazuje nam, że powóz prowadzony jest przez dwóch zamaskowanych kierowców, którzy prawdopodobnie będą pomagać złoczyńcy w ucieczce.

O tym, czy LEGO faktycznie zaspoilerowało film dowiemy się 16 listopada 2018 roku. Właśnie wtedy do kin wejdą „Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”, w których oprócz Eddiego Redmayne'a w roli Newta Scamandera, Jude'a Law w roli Albusa Dumbledore'a i wspomnianego Johnny'ego Deppa w roli Grindewalda pojawią się: Ezra Miller, Zoe Kravitz, Alison Sudol, Katherine Waterston i Dan Fogler.

Kamil Kacperski
Tagi: Fantastic Beasts: Crimes of Grindewald