Czym tak naprawdę jest kot z filmu "Kapitan Marvel"?

Sergiusz Kurczuk
05.12.2018 13:15
Czym tak naprawdę jest kot z filmu "Kapitan Marvel"? Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

W drugim zwiastunie filmu "Kapitan Marvel" zadebiutował kot głównej bohaterki, którym zachwyca się Nick Fury. Czym w rzeczywistości jest to stworzenie?

UWAGA! Ten artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Na początku grudnia 2018 roku zadebiutował drugi zwiastun filmu "Kapitan Marvel". Zapowiedź naszpikowano akcją, wybuchami i tajemnicami dotyczącymi głównej bohaterki, co jest standardem w produkcjach superbohaterskich. Jednak pod koniec trailera pojawił się jeden element, który przykuł uwagę swoją oryginalnością. W końcowym fragmencie widzimy rudego kota, którym zachwyca się grany przez Samuela L. Jacksona Nick Fury. Kim jest futrzasty zwierzak?

"Kapitan Marvel" - kim jest kot ze zwiastuna filmu?

O kocie Carol Danvers pisaliśmy tuż po pojawieniu się pierwszej zapowiedzi. Sierściucha co prawda zabrakło w zwiastunie, ale bystroocy fani dostrzegli jego fragment na plakacie filmu. Już wtedy przewidywaliśmy, że zwierzę w rzeczywistości jest kosmitą rasy Flerken - stworzeniem przypominającym ludzkie koty, które wewnątrz paszczy, mają przerażający zestaw macek.

8 Fot. foto: kadr z komiksu Captain Marvel vol. 8 #8

Nowy zwiastun nie potwierdza, że filmowy kot jest w rzeczywistości Flerkenem. Jednak wraz z zaprezentowaniem nowej zapowiedzi produkcji firma Hasbro ujawniła, jak będą wyglądać filmowe figurki z serii Marvel Legends. Wśród postaci znajdujących się w nadchodzącej fali Kapitan Marvel nie zabrakło młodego Nicka Fury'ego i Carol Danvers w kurtce pilota. Obie figurki posiadają dodatkowe akcesorium w postaci rudego kota. Każda z postaci ma inną wersję zwierzaka. W pudełku z Kapitan Marvel znajdziemy pupila, który się bawi. O wiele ciekawszy jest dodatek do agenta S.H.I.E.L.D., bo w tej wersji kot jest zakuty w kajdanki, a na pyszczku ma umieszczony kaganiec.

Marvel Legends Fot. foto: materiał promocyjny
Marvel Legends Fot. foto: materiał promocyjny

Prawdopodobnie w filmie pojawi się humorystyczna scena, w której Fury będzie chciał się pobawić z Flerkenem. Kosmita pokaże jednak swoje prawdziwe oblicze i zostanie poskromiony za pomocą odpowiednich zabezpieczeń.

"Kaptain Marvel" - jak nazywa się kot Carol Danvers?

Dla czytelników komiksowych przygód bohaterki obecność Flerkena nie powinna być niczym zaskakującym. Carol miała przedstawiciela tej rasy, którego nazwała Chewie - na cześć jednej z postaci z "Gwiezdnych Wojen". Co ciekawe twórcy filmu zdecydowali się zmienić imię zwierzaka. Chociaż Disney ma prawa do "Star Wars", więc użycie zdrobnienia Chewbaki nie naruszałoby praw autorskich, kot wabi się Goose.

Kapitan Marvel Fot. foto: kadr z filmu Kapitan Marvel

To odniesienie do słynnego filmu z czasów, w których toczy się akcja "Kapitan Marvel". Chodzi o jedną z postaci z "Top Gun". Anthony Edwards wcielał się w pilota o takiej samej ksywie. To podwójny Easter egg, bo wiąże się również z przeszłością Carol, która zanim została wojowniczką Kree należała do Air Force.

"Kapitan Marvel" - kiedy premiera?

Na pierwszy w historii Marvel Studios solowy film o superbohaterce musimy poczekać jeszcze kilkanaście tygodni. Produkcja trafi na ekrany polskich kin już 8 marca 2019 roku. Data jest nie przypadkowa, ponieważ wtedy wypada również Dzień Kobiet.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.