30.11.2018 12:31

DC i Warner Bros. zapowiedziało film o Blue Beetle. Kim jest heros?

Według portalu The Wrap, produkcja skupi się na postaci Jaimego Reyesa, trzeciego mężczyzny przyjmującego pseudonim Blue Beetle. Kim jest postać z nadchodzącego filmu DC?

DC i Warner Bros. zapowiedziało film o Blue Beetle. Kim jest heros?
foto: kadr z wideo

Wygląda na to, że Warner Bros. nie zamierza zwalniać z DCEU - do nadchodzących projektów uniwersum dołącza niezatytułowana produkcja o Blue Beetle. Jak donosi The Wrap, Gareth Dunnet-Alcocer przygotuje scenariusz filmu, a Zev Foreman będzie pełnił rolę producenta wykonawczego. Scenarzysta jest odpowiedzialny m.in. za reboot "Człowieka z blizną".

"Blue Beetle" ma opowiedzieć historię Jaimego Reyesa, najbardziej znanego bohatera posługującego się pseudonimem "Błękitny Skarabeusz". Samą postać mogliśmy zobaczyć m.in. w serialu animowanym "Young Justice", a także grze "Injustice 2". W obydwóch produkcjach odgrywał bardzo ważne role i obecnie jest jedną z najpopularniejszych "nowych" postaci w komiksach DC. 

Blue Beetle - o czym będzie film?

Możemy być praktycznie pewni, że nadchodząca produkcja opowie genezę powstania herosa zwanego Blue Beetle. Bohater jest znany w Polsce jako Błękitny Skarabeusz, a dotychczas aż trzy postaci nosiły ten pseudonim: Dan Garett, Ted Kord oraz Jaimie Reyes. Fabuła filmu ma się skupić na ostatnim z nich, aczkolwiek niewykluczone, że poprzedni właściciele Żuka pojawią się w obrazie w roli mentorów Reyesa. Jaime był nastoletnim mieszkańcem El Paso w Teksasie. Jego matka pracowała w szpitalu i opiekowała się młodszą siostrą Jaimego, Milagro. Pewnego wieczoru, kiedy Jaimie wracał do domu, w Star Labs nastąpił wybuch, a chłopak przypadkowo został nowym nosicielem tytułowego kosmicznego Skarabeusza.

Jeśli chodzi zaś o moce Żuka, to Skarabeusz ma właściwie nieskończony potencjał ofensywny i jego działanie przypomina najpotężniejsze wersje zbroi Iron Mana - może formować działa, pozwala mu na latanie i skutecznie chroni Jamiego przed obrażeniami. Kosmiczna natura jego pancerza powoduje, że jest wręcz niezniszczalny. Postać powstała w 1939 roku, natomiast sam Reyes zadebiutował dopiero w 2006 roku w ramach serii komiksów "Infinite Crisis".

Kiedy premiera Blue Beetle?

Na razie nie wiemy, kto wystąpi w głównej roli. Nie znamy również nazwiska reżysera, ani daty premiery produkcji. Możemy jednak spokojnie zakładać, że "Blue Beetle" nie pojawi się w kinach  przed premierą "Wonder Woman 1984", która zadebiutuje w czerwcu 2020 roku. Czekacie na film o Błękitnym Skarabeuszu?

Kamil Kacperski
Tagi: News DC Comics