DC stworzy film o wojnie superbohaterów. Powstanie adaptacja gry Injustice: Gods Among Us

20.05.2021 11:58
DC stworzy film o wojnie superbohaterów. Powstanie adaptacja gry Injustice: Gods Among Us Fot. materiały prasowe/Warner Bros. Interactive

Injustice: Gods Among Us doczeka się filmowej adaptacji. DC Comics poinformowało o stworzeniu animacji na podstawie szalenie popularnej gry. Co wiemy o produkcji?

Injustice: Gods Among Us doczeka się filmowej adaptacji

Jedna z najpopularniejszych opowieści od DC Comics nareszcie doczeka się własnego filmu. W środę 19 maja Warner Bros. Home Entertainment potwierdziło, że studio pracuje nad filmową adaptacją gry Injustice: Gods Among Us. Dowiedzieliśmy się również, że oficjalna zapowiedź wideo pojawi się razem z premierą filmu "Batman: The Long Halloween, Part Two".

Polecamy

Niestety, na razie twórcy nie postanowili zdradzić żadnych szczegółów na temat "Injustice: Gods Among Us" - nie znamy daty premiery, obsady filmu, ani nawet oficjalnego tytułu animowanego filmu.

Pewne jest natomiast to, że DC Comics będzie miało naprawdę dużo materiału, który może wykorzystać na potrzeby filmu. Nie tylko powstały już dwie gry osadzone w alternatywnej rzeczywistości znanej z komiksów DC, ale także seria komiksów od Toma Taylora, która pojawiała się w sprzedaży przez kilka dobrych lat. 

Polecamy

Komiks często skupiał się na wydarzeniach, które były tylko wspomniane (albo kompletnie pominięte) w grach z serii Injustice. Ostatnim z nich była seria Injustice: Year Zero, czyli swojego rodzaju prequel całej opowieści. 

Dla osób niezaznajomionych z serią Injustice - seria opowiada o superbohaterach i złoczyńcach ze świata DC w alternatywnej rzeczywistości, w której Superman (zmanipulowany przez Jokera) zabija swoją żonę Lois Lane i ich nienarodzone dziecko. W wyniku tego incydentu, Człowiek ze Stali staje się faszystowskim dyktatorem, de facto zniewalając ludzkość. Po drugiej stronie konfliktu staje Batman, który chce obalić jego tyraniczne rządy.

W drugiej odsłonie gry Ci sami bohaterowie i złoczyńcy stają do walki z Brainiakiem. Seria jest chwalona szczególnie za mocne rozwinięcie postaci pokroju Green Arrowa, Black Canary, Harley Quinn, Poison Ivy, Flasha, a także Shazama. 

Tak jak wspomnieliśmy, na razie data premiery filmu (ani potencjalnej gry Injustice 3) nie jest znana. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.