10.10.2018 14:04

DC udostępniło nowy klip z filmu animowanego „Constantine: City of Demons”

A to z okazji premiery filmu na DVD i Bluray. W wideo, John Constantine jest zmuszony do współpracy z azteckim demonem Mictlantecuhtlim, by odszukać córkę przyjaciela.

Constantine: City of Demons
foto: kadr z wideo

W październiku 2017 roku został zapowiedziany serial animowany „Constantine”, który zdążył zadebiutować na platformie streamingowej CW Seed 24 marca 2018 roku. Produkcja była dużo mroczniejsza od aktorskiego serialu, który emitowany był na stacji NBC. W roli tytułowej wystąpił Matt Ryan, który zdobył wręcz monopol na postać Constantine'a, występując już w 3 różnych serialach („Constantine”, „Arrow” oraz „Legends...”), a także w animowanym filmie „Justice League: Dark”.

Kilka miesięcy po premierze, twórcy postanowili połączyć wszystkie odcinki serialu w jedną całość, tworząc film animowany „Constantine: City of Demons”. John Constantine znany z serii „Hellblazer” i seriali „Constantine” oraz „Legends of Tommorow”, trafił tym razem do Los Angeles.

Nowy klip z filmu animowanego o Constantinie

Constantine przybywa do Miasta Aniołów na prośbę swojego dobrego przyjaciela, Chasa. Jego córka Trish zapadła w dziwną śpiączkę, która jest spowodowana tym, że dziewczynka została opętana. Szybko okazuje się, że Hellblazer nie jest w stanie sam stawić czoła armii demonów. Z pomocą przychodzą mu Nightmare Nurse, Queen of Angels oraz aztecki bóg Mictlantecuhtli. Na temat werbunku tego ostatniego rozmawiają w nowym klipie Constantine i Chas:

Grupa stawi czoła piekielnemu Beroulowi, by ocalić duszę dziewczynki. Aby uratować Trish, Constantine będzie musiał zbadać najbardziej plugawe i demoniczne zakamarki Los Angeles. Trop doprowadzi go do jego największego wroga - Nergala (i bynajmniej nie chodzi o pewnego polskiego wokalistę posługującego się tym pseudonimem).

Kiedy premiera Constantine: City of Demons?

Amerykańska premiera „Constantine: City of Demons” odbyła się 9 października 2018 roku. Film ukaże się jedynie w dystrybucji domowej oraz prawdopodobnie trafi na powstający serwis streamingowy DC. Na razie nie wiadomo, czy będzie dostępny w Polsce. 

Kamil Kacperski