19.04.2016 09:42

Daisy Ridley i J.J. Abrams pokażą fantastyczny romans

Reżyser oraz gwiazda „Gwiezdnych wojen. Przebudzenia mocy” ponownie połączą siły. Przy jakim projekcie będą pracować?

Daisy Ridley i J.J. Abrams pokażą fantastyczny romans
foto: AFP / East News

J.J. Abrams dał niedawno wskazówkę co do tego kim mogą być rodzice Rey granej przez Daisy Ridley, a teraz uwikła aktorkę w kolejne ekranowe tajemnice. To za sprawą filmu „Kolma”, którego reżyser „Epizodu VII” będzie producentem. Za kamerą stanie zaś Marielle Heller. Będzie to drugi obraz w karierze reżyserki, która ma już na koncie „Wyznania nastolatki” - obraz o młodej dziewczynie żyjącej w San Francisco lat 70. i mającej romans z partnerem własnej matki.

„Kolma” będzie remakiem „All I've Got” - telewizyjnego filmu izraelskiej produkcji z 2003 roku. Poznamy historię 22-letniej kobiety, która w wypadku samochodowym traci swojego chłopaka. Całe dekady później bohaterka umiera i dostaje szansę na powrót do życia. Może ponownie połączyć się z utraconą miłością. Będzie jednak musiała dokonać wyboru, gdyż może powrócić do świata doczesnego w momencie, w którym go opuściła lub cofnąć się do dnia tragicznych wydarzeń nie mając świadomości, że dojdzie do wypadku i ponownie przeżyć to zdarzenie. Całość opisywana jest jako wypadkowa romansu i filmu fantastycznego.

Producentami obrazu oprócz Abramsa będą Ram Bergman, David Lonner i Sherryl Clark. Scenariusz został zaś napisany przez Megan Holley, która odpowiadała wcześniej za tekst „I wszystko lśni” z Amy Adams i Emily Blunt w obsadzie. Wcześniej nad skryptem pracowały też takie osoby, jak Rolin Jones, Karen Moncrieff oraz Sarah Polley.

Budżet „Kolmy” ma wynieść od 60 do 70 milionów dolarów. To po to, aby zapewnić odpowiednią oprawę wizualną widowisku. Będzie to nowość dla Marielle Heller, której „Wyznania nastolatki” były dużo tańszym przedsięwzięciem.

Jak widać po występie w „Gwiezdnych wojnach. Przebudzeniu mocy” Daisy Ridley zaczęła otrzymywać swoje pierwsze propozycje od filmowców. Można być pewnym, że za kilka lat będziemy ją oglądać dużo częściej na ekranie. Jednak nim to się stanie aktorka zagra w kolejnej części gwiezdnej sagi. Mogliśmy już zobaczyć zapowiedź „Epizodu VIII” oraz pierwsze zdjęcia z planu.

J.J. Abrams ma bardzo dobre zdanie o Ridley. Nie dziwi zatem fakt, że chce dalej z nią współpracować poza uniwersum stworzonym przez George'a Lucasa:

"

Jest w stanie wykonać wszystkie rzeczy, których się od niej oczekuje. Na przesłuchaniu do „Gwiezdnych wojen. Przebudzenia mocy” rozwaliła mi głowę tym co potrafi. Pokazała głębię walki, łzy leciały po jej twarzy, a ja pomyślałem, że to niesamowite. Poprosiłem, żeby powtórzyła scenę, a ona to zrobiła, to było świetne. "

Czekacie już na „Kolmę”?

Robert Skowronski
Tagi: News Daisy Ridley J.J. Abrams