14.05.2018 15:19

„Dali Land”: Ezra Miller zagra młodego Salvadora Dali w filmie biograficznym o ikonie surrealizmu

Powstaje biograficzny film poświęcony Salvadorowi Dalemu. W artystę z czasów młodości wcieli się Ezra Miller. O czym konkretnie opowie film i kogo jeszcze zobaczymy w tej produkcji?

Dali i Miller
foto: Library of Congress / Carl Van V/EAST NEWS; James Gourley/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Wschodząca gwiazda kina znana z filmów „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”,  „Musimy porozmawiać o Kevinie”, a przede wszystkim jako Flash z „Ligii Sprawiedliwości” zmierzy się z kolejnym wielkim wyzwaniem aktorskim. W nadchodzącym filmie poświęconym życiu i twórczości Salvadora Dalego wcieli się w młodszą wersję artysty.

Film o Salvadorze Dalim – kto zagra artystę?

Starsze wcielenie katalońskiego surrealisty będzie kreował słynny brytyjski aktor Ben Kingsley („Iron Man 3”, „Gandhi”). U jego boku wystąpi Lesley Manville (nominowana do Oscara za rolę w „Nici Widmo”), w roli żony i muzy Dalego – Gali. W filmie pojawią się też Frank Dillane („Fear The Walking Dead”) jako James, młody miłośnik sztuki oraz Tim Roth („Pulp Fiction”) jako prawa ręka artysty, Captain Moore. Ezra Miller będzie występował w retrospekcjach z młodości malarza, jednak fabuła filmu skupi się przede wszystkim na niecodziennym związku Dalego z jego 10 lat starszą żoną i muzą.

„Dali Land” – o jakich wydarzeniach opowie?

Film z Benem Kingsleyem i Ezrą Millerem w roli Dalego będzie nosić tytuł „Dali Land” (kraina Dalego). Jego akcja ma toczyć się w Nowym Jorku i Hiszpanii w 1973 roku. Artyście będziemy przyglądać się oczami Jamesa, młodego asystenta w galerii, w której Dali szykuje swoje wielkie show. Młodzieniec początkowo ma nadzieję, że możliwość obcowania z mistrzem pozwoli mu poznać tajniki rzemiosła jednego z największych malarzy XX wieku, zamiast tego jednak zostaje wchłonięty przez świat wystawnych przyjęć, rywalizacji i sztuki zdominowanej przez pieniądze i dramaty.

„Dali Land” – twórcy filmu o Salvadorze Dalim

Reżyserką filmu została Marry Harron, która zasłynęła filmem „American Psycho”. Twórczyni ma już doświadczenie w realizacji filmów o artystach – ikonach XX wieku. W 1996 roku wyreżyserowała obraz „Strzelałam do Warhola”. Harron jest też współtwórczynią scenariusza do „Dali Land”, który napisała wspólnie Johnem C. Walshem.

Zdjęcia do filmu o Salvadorze Dalim będą realizowane w Kanadzie i Hiszpanii od listopada 2018 roku. Data premiery nie jest jeszcze znana. 

Natalia Hluzow
Tagi: News