Daniel Craig będzie ponownie Bondem?

Robert Skowronski
05.09.2016 20:43
Daniel Craig będzie ponownie Bondem? Fot. kadr z filmu

Pod warunkiem, że dotychczasowy odtwórca roli agenta 007 zgodzi się przyjąć oferowaną mu propozycję, czyli nie mniej, nie więcej, tylko 150 milionów dolarów.

Gdyby Daniel Craig zgodziłby się na taką sumę, to tym samym zobowiązałby się do wystąpienia w dwóch kolejnych obrazach o agencie Jej Królewskiej Mości. Wówczas istniałaby też szansa na ponowne ściągnięcie Christopha Waltza do serii.

Do tej pory Daniel Craig był nieustępliwy w swoim odmawianiu wystąpienia w filmie o Jamesie Bondzie. Był przy tym niezwykle sugestywny, nie zostawiając miejsca na spekulacje:

Prędzej podciąłbym sobie żyły niż znowu zagrał Bonda. To już 10 lat. Ale czuję, jakby to miało miejsce jeszcze w poprzednim życiu. Nigdy nie wycofuję się z tego, co powiedziałem.

Jeszcze w maju 2016 roku studio Sony Pictures było gotowe wyłożyć sumę 68 milionów funtów, co się przekłada na blisko 100 milionów dolarów. Decydenci spotkali się z odmową ze strony dotychczasowego Bonda. Desperacja Sony poszła o krok dalej i okazało się, że studio może jednak wydać sporo więcej. Warto zauważyć, że całkowite koszty bondowskich dzieł, w których zagrał Craig wynosiły 150 milionów („Casino Royale”), 200 milionów („007 Quantum of Solace”, „Skyfall”) i 245 milionów („Spectre”).

Czy to wystarczająco, aby skusić Daniela Craiga? Tego nie wiadomo, bo jak bądź przez długi czas aktor zaklinał się, że już nigdy nie chce sięgnąć ponownie po licencję na zabijanie, tak w maju 2016 roku wraz z pierwszą ofertą Sony, mówiono, że jest niezdecydowany. Anonimowe źródło, na które powołują się zagraniczne media, tak skomentowało najświeższą propozycję ze strony studia:

Sony jest zdesperowane, aby zaklepać sobie usługi aktora, kiedy kolejnym krokiem będzie szukanie kogoś młodszego na długoterminowy okres. Każdy wie, jak bardzo producenci uwielbiają Daniela Craiga. Możliwość stracenia go w tak ważnym momencie dla serii nie jest dopuszczalne przez decydentów. Daniel jest kluczem do bezproblemowego i bezpiecznego rozwiązania dopóki Sony zajmuje się serią o Bondzie. Szefowie są gotowi zapłacić królewski okup, aby Craig został. Następnie nakręcą kolejne dwa filmy, zanim pałeczka przejdzie w inne ręce.

Do cyklu o 007 nie powróci Sam Mendes, reżyser ostatnich odsłon. Jeżeli jednak Daniel Craig pójdzie w te same ślady, to dotychczasowe spekulacje o nowym Bondzie wskazywały na to, że stanie się nim Tom Hiddleston, Idris Elba lub Michael Fassbender. W kuluarach pojawiały się też takie nazwiska, jak Charlie Hunnam, Luke Evans i Aiden Turner. Pamiętajmy też, że powstała idea nakręcenia filmu o przygodach... Jane Bond z Gillian Anderson lub Emilią Clarke w roli głównej.

Chcielibyście, żeby Daniel Craig powrócił jako 007?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.