Daniel Craig wystąpi w nowym filmie Riana Johnsona

Sergiusz Kurczuk
05.09.2018 13:35
Daniel Craig wystąpi w nowym filmie Riana Johnsona Fot. Pacemaker Press / Splash News/EAST NEWS, Splash News/EAST NEWS

Daniel Craig rozwiąże zagadkę tajemniczego morderstwa w nadchodzącym filmie reżysera „Ostatnich Jedi”. 

Chociaż Rian Johnson pracuje obecnie nad zupełnie nową trylogią „Gwiezdnych Wojen”, nie przeszkadza mu to w przygotowywaniu innego filmu. Thriller „Knives Out” ma opowiadać historię tajemniczej zbrodni, którą rozwiąże utalentowany detektyw. W głównego bohatera wcieli się Daniel Craig. O czym będzie film „Knives Out”?

„Knives Out” - nowy film Riana Johnsona z Danielem Craigiem w roli głównej 

Jak donosi Deadline, podczas Toronto International Film Festival ogłoszono, że ruszyły prace nad thrillerem „Knives Out” w reżyserii Riana Johnsona. Twórca jest również autorem scenariusza do filmu. Nowa produkcja powstanie przed kinowym debiutem nowej trylogii „Star Wars”. Film „Knives Out” ma być klasycznym kryminałem osadzonym w czasach współczesnych. W roli głównej pojawi się Daniel Craig. Johnson postanowił zaangażować aktora do filmu, wykorzystując kłopoty na planie 25. części przygód Jamesa Bonda. Film o agencie 007 opuścił niedawno dotychczasowy reżyser Danny Boyle. Z tego powodu prace nad nowym „Bondem” zostaną opóźnione. 

Daniel Craig Fot. foto: AFP/EAST NEWS

Twórca ma nadzieję, że zdjęcia z udziałem Daniela Craiga uda się nakręcić, zanim ponownie ruszą prace nad „Bondem 25”. Oprócz Johnsona w film zaangażowany jest producent Ram Bergman. Reżyser opowiedział o swoim nowym filmie w rozmowie z Deadline. 

Byłem jego wielkim fanem i zawsze chciałem z nim pracować. Kiedy pracowałem nad scenariuszem, Ram i ja zachodziliśmy w głowę, kto może wcielić się w detektywa. Nagle nieoczekiwanie usłyszeliśmy, że Daniel będzie miał okienko i stwierdziliśmy, że to zadziała. Jest aktorem o niesamowitym zasięgu i oczekujemy, że nowoczesny detektyw rozerwie widzów, a współpraca z Danielem zakończy się stworzeniem nowego Poirota. 

Akcja ma przypominać klasyczne kryminały Agathy Christie. Pojawi się z pozoru niemożliwe do popełnienia morderstwo, mnóstwo podejrzanych i tylko jeden genialny człowiek, który będzie potrafił rozwiązać zagadkę. Johnson przyznał, że od dawna był miłośnikiem powieści kryminalnych słynnej pisarki i to jej twórczość była inspiracją do powstania „Knives Out”. 

Na razie nie zdradzono, kiedy zobaczymy nowy film reżysera „Ostatnich Jedi”. Pozostaje nam czekać na dalsze informacje o kryminale Riana Johnsona. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.