17.03.2016 12:07

Daniel Radcliffe i inni w zwiastunie „Iluzji 2”

Grupa magików powraca po raz drugi na wielki ekran. Zobaczcie jak prezentują się Czterej Jeźdźcy w zwiastunie filmu „Iluzja 2”.

Daniel Radcliffe i inni w zwiastunie „Iluzji 2”
foto: kadr z wideo

W kontynuacji hitu z 2013 roku, który zarobił na całym świecie 351 milionów dolarów, powrócą znane z pierwowzoru gwiazdy. Ponownie pojawią się Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Dave Franco i Morgan Freeman. Zabraknie jednak Isly Fisher ze względu na ciążę aktorki, zastąpi ją Lizzy Caplan.

Poprzednią część dzieła wyreżyserował Louis Leterrier, tym razem za kamerą stanie Jon M. Chu - twórca m.in. „Step Up 2” czy „G.I. Joe: Odwet”. Za scenariusz odpowiedzialni są Pete Chiarelli i Ed Solomon. To jednak nie koniec znanych nazwisk, gdyż rolę w „Iluzji 2” dostał także m.in. Daniel Radcliffe - wcieli się on w technologicznego geniusza Waltera Mabry'ego. Przez jego podstęp grupa ląduje w Chinach i jest zmuszona do wykonania najgroźniejszego w jej karierze numeru. 

Brytyjczyk znany z głównej roli w serii o Harrym Potterze ponownie wystąpi w filmie, którym ważną rolę odgrywa magia, choć w tym wydaniu to raczej iluzjonistyczne tricki. O tej zależności dotyczącej filmografii Radcliffe'a, opowiedział reżyser „Iluzji 2”:

"

Nasz świat jest inny od tego z „Harry'ego Pottera”. To będzie zabawny film. Zamieściliśmy w nim mnóstwo odwołań do różnych rzeczy. Ed Solomon, nasz scenarzysta, jest niesamowity. Będzie dużo odniesień do popkultury. "

Zobaczcie zwiastun filmu „Iluzja 2”:

Zobaczcie również jak wyglądają polskie plakaty nadchodzącego filmu:

Obraz będzie mieć swoją premierę 9 czerwca 2016 roku. Dzień później zawita także w Polsce. Jon Feltheimer, szef studia Lionsgate, uważa, że dzieło jest w stanie zarobić jeszcze więcej niż poprzednia część, dlatego w planach już pojawiła się koncepcja zrealizowania trzeciej odsłony.

Czy przed seansem „Iluzji 2” konieczna będzie znajomość wersji Louisa Leterriera? Jon M. Chu rozwiał te wątpliwości:

"

Nie trzeba widzieć pierwszego filmu, aby zrozumieć ten. To była bardzo świadoma decyzja z naszej strony, aby tak postąpić. Jeśli widziało się poprzednią odsłonę to ciężar wydarzeń zostanie przeniesiony do tego filmu, a to prawie druga połowa tego, co rozpoczęto tam. "

Jak Wam się podoba zwiastun „Iluzji 2”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Iluzja