02.07.2019 12:53

Daniel Radcliffe jako Wolverine zamiast Hugh Jackmana? Zobaczcie szkice koncepcyjne fanów

W sieci pojawiły się zdjęcia prezentujące gwiazdora serii filmów "Harry Potter" w nowej roli - tym razem jako mutanta, który jest najlepszy w tym, co robi, ale to co robi nie jest zbyt przyjemne. 

Daniel Radcliffe
foto: shutterstock.com

Hugh Jackman był Wolverine'em przez prawie 20 lat. Jego długoletnia przygoda z bohaterem przejdzie do historii. Ostatni film o X-Men z jego udziałem, czyli "Logan" jest powszechnie uważany za jedną z najlepszych produkcji w tym gatunku. Zastąpienie go będzie zatem zadaniem arcytrudnym, ponieważ Australijczyk jest niemalże synonimiczny z Loganem. Kto mógłby przejąć po nim pazury, cygaro i nieokrzesaną fryzurę?

Daniel Radcliffe nowym Wolverine'em? 

To pytanie zadają sobie fani od kilku ładnych lat. Propozycji było wiele - Tom Hardy, Scott Eastwood, może ktoś mniej znany? Niedawno do puli aktorów rozważanych do roli dodano jeszcze... Daniela Radcliffe'a. Brytyjczyk jest najlepiej znany z roli Harry'ego Pottera w 8 produkcjach opowiadających o nastoletnim czarodzieju.

Od czasów zakończenia prac nad sagą, aktor podejmował się wielu różnych mniej i bardziej wymagających ról wahających się od występów w wysokobudżetowych produkcjach ("Iluzja 2"), aż do niszowych przebojów ("Człowiek-scyzoryk"). Kto wie, może Radcliffe byłby zainteresowany rolą w wielkiej serii blockbusterów znanej pod nazwą Marvel Cinematic Universe?

Danny DeVito
Danny DeVito
Przeczytaj także Czy Danny DeVito zostanie Wolverinem w MCU? Tego chcą tysiące fanów aktora

Na razie możemy jednak zobaczyć artystyczną wersję tego, jak Daniel Radcliffe mógłby wyglądać w roli Wolverine'a. Aktor niewątpliwie pasuje do Logana wzrostem - w końcu oryginalny komiksowy bohater mierzy około 160 centymetrów wzrostu, natomiast Radcliffe ma 1,65 metra wzrostu. Musiałby jednak sporo poćwiczyć do roli. Zobaczcie przykładowe dzieło Erathima:

Cóż, raczej nie powinniśmy się spodziewać informacji dotyczących castingu do roli mutantów w najbliższej przyszłości. Chociaż prawa do pokazywania X-Men i Fantastycznej Czwórki trafiły niedawno w ręce Disneya, to szef MCU Kevin Feige uczulił fanów, że nie powinni się nastawiać na szybkie wprowadzenie postaci do obecnego uniwersum. 

Tagi: Harry Potter Daniel Radcliffe X-Men Wolverine Marvel