12.03.2020 09:18

Daniel Radcliffe o wymarzonej roli. W którego muzyka chciałby się wcielić?

Daniel Radcliffe - aktor, który zasłynął rolą Harry'ego Pottera marzy, by wcielić się w jednego ze słynnych muzyków. Mowa o Davidzie Bowie. 

Daniel Radcliffe
foto: Vianney Le Caer/Invision/AP/East News

Dla aktora nie ma chyba nic gorszego niż szufladka, do której wpadaja po konkretnej roli. Daniel Radcliffe jest takim przypadkiem. Brytyjski aktor wystąpił jako Harry Potter i chociaż seria została zakończona prawie dziesięć lat temu, do tego momentu ciągnie się za nim występ w adaptacji słynnej powieści J.K. Rowling. Radcliffe stara się walczyć ze stereotypem i z tego powodu występuje w raczej niszowych produkcjach. Podczas ostatniego wywiadu zdradził swoją wymarzoną rolę. 

Daniel Radcliffe jako David Bowie?

Aktor promuje obecnie swój ostatni film - "Escape from Pretoria". 

Daniel Radcliffe w filmie
Daniel Radcliffe w filmie
Przeczytaj także Daniel Radcliffe ucieka z więzienia w zwiastunie "Escape from Pretoria" [WIDEO]

Z tego powodu udziela dużej ilości wywiadów. Podczas rozmowy z Fox News, został zapytany o rolę, o której marzy. Okazało się, żę Radcliffe chciałby zagrać Davida Bowiego

"

Jeśli mówisz o roli marzeń, która sprawiałby mi przyjemność grania i śpiewania świetnych piosenek, to wydaje mi się, że chciałbym zagrać Davida Bowiego. Ale nie zgłoszę się do tej roli. Nie sądzę, żebym był dobrym wyborem, zdecydowanie uważam, że są ludzie, którzy zagraliby to lepiej. A poza tym nie trzeba robić filmów o życiu wszystkich. Poza tym, gdybym grał w filmie o muzyku, którego kochałem, czułbym podwójną presję, ponieważ nie chciałbym spieprzyć filmu o swoim idolu. Może coś punkowego z lat 70., - rola która wymaga mniejszych umiejętności śpiewania. To mogłoby być dobre.  "

Jak widać, na razie Radcliffe nie planuje wracać do wielkich kinowych widowisk i woli skupić się na poważniejszych filmach. W dobie biografii muzycznych takich jak "Bohemian Rhapsody" czy "Rocketman" kolejny film o gwieździe estrady jest pomysłem, który ma duże szanse na realizacje. Obecnie trwają prace nad produkcjami między innymi o Elvisie Presleyu, zespole Bee Gees, a także o wspomnianym wcześniej Davidzie Bowiem. 

Czy Daniel Radcliffe nadawałby się do roli Davida Bowiego?

David Bowie
David Bowie
Przeczytaj także Tak będzie wyglądał David Bowie w filmie biograficznym "Stardust". Zobaczcie pierwsze zdjęcie

"Escape from Pretoria" - kiedy premiera?

Thriller w reżyserii Francisa Annana opowiada o dwóch więźniach politycznych, którzy muszą uciec z więzienia w RPA. Światowa premiera filmu odbyła się 6 marca 2020 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do polskich kin. 

Harry Potter i Insygnia Śmierci
Harry Potter i Insygnia Śmierci
Przeczytaj także Czy Daniel Radcliffe powróci jako Harry Potter w serii "Fantastyczne zwierzęta"?

Zobacz też: "Harry Potter": Daniel Radcliffe odpowiedział na najgłupsze pytanie fanów związane z serią. O co chodziło? 

Tagi: David Bowie Film Daniel Radcliffe