Daniel Radcliffe zagra... Ala Yankovica w nadchodzącym filmie biograficznym o artyście

19.01.2022 11:51
Daniel Radcliffe zagra... Ala Yankovica w nadchodzącym filmie biograficznym o artyście Fot. Invision/Invision/East News

Jakby na świecie było za mało filmów biograficznych o muzykach... Teraz i "Weird Al" Yankovic doczeka się własnej produkcji pełnometrażowej!

Daniel Radcliffe zagra Ala Yankovica w nowym filmie

Daniel Radcliffe został zatrudniony do zagrania legendarnego muzyka w nadchodzącym filmie "Weird: The Al Yankovic Story", pełnometrażowej produkcji od Funny or Die, Tango i Roku. Projekt ma zadebiutować w tym roku na The Roku Channel.

Polecamy

Yankovic i Eric Appel napisali scenariusz tej produkcji, a Appel zajmie się również scenariuszem. Co ciekawe - stworzył już krótkometrażowy film o tym samym tytule dla Funny or Die w 2010 roku. Zdjęcia do nowego projektu zaczną się w lutym 2022 roku.

Al jest jednym z najbardziej znanych artystów komediowych na świecie - komik/wokalista ma na koncie 5 nagród Grammy, a jego krążek "Mandatory Fun" z 2014 roku zadebiutował na 1. miejscu Billboardu. To pierwszy komediowy album w historii, który zdobył to wyróżnienie.

Jak czytamy w oświadczeniu Appela:

Kiedy Weird Al pierwszy raz opowiedział mi (wbrew mojej woli) swoją historię, to nie uwierzyłem w ani jedno słowo. Ale stwierdziłem, że muszę zrobić na ten temat film.

Polecamy

Na temat projektu wypowiedział się również sam Yankovic:

Kiedy mój ostatni film "WHF" ukazał się w 1989 roku, obiecałem fanom, że będę ich nawiedzał co 33 lata. Na razie wygląda na to, że mnie się to udaje. I jestem też niezwykle dumny, że to Daniel Radcliffe mnie zagra - jestem pewien, że to będzie rola, za którą go zapamiętają przez kolejne generacje.

Tak jak wspomnieliśmy, film "Weird: The Al Yankovic Story" ma zadebiutować na kanale Roku jeszcze w 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.