31.08.2016 10:38

Daniel Radcliffe zagra w filmie „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”?

Tego przynajmniej życzyłoby sobie studio Warner Bros. A wszystko przy okazji tematu potencjalnego przełożenia na język filmu sztuki napisanej przez J.K. Rowling.

Daniel Radcliffe zagra w filmie „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”?
foto: materiały prasowe + Dzik Pejnta

Ostatnia część przygód czarodzieja miała swoją premierę na ekranie w 2011 roku, był to „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II”. Autorka literackiego pierwowzoru wzięła się obecnie za pisanie scenariuszy, dzięki czemu otrzymamy spin-off obrazów o Potterze w postaci filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Zresztą autorka wyznała, że możemy spodziewać się aż trzech dzieł osadzonych w tym uniwersum.

Co więcej J.K. Rowling napisała 8. część książki o Harrym Potterze, będącą zbeletryzowaną formą powstałej wcześniej sztuki teatralnej. Publikacja trafi do polskich księgarni 22 października 2016 roku. Książka będzie się nazywać „Harry Potter i przeklęte dziecko” i dowiemy się z niej o losach słynnego absolwenta Hogwartu po upływie 19 lat. Harry Potter jest teraz pracownikiem Ministerstwa Magii i ma trójkę dzieci. Głównym bohaterem dzieła będzie jego 11-letni syn Albus Severus.

Hollywood oczywiście już zaczęło myśleć o stworzeniu ekranizacji. Studio Warner Bros. nie tylko zabiega o zdobycie praw filmowych, ale też o zgodę Daniela Radcliffe'a na udział w projekcie, zwłaszcza, że aktor niedawno wyznał, że byłby skory do ewentualnej współpracy:

"

Wszystko zależałoby od scenariusza i musiałyby zaistnieć sprzyjające okoliczności. Jestem jednak pewny, że Harrison Ford mówił to samo odnośnie Hana Solo, a widzimy co się stało. Mówię więc nie, ale tylko na razie. Zostawiam sobie uchylone drzwi na przyszłość. "

Warner Bros. myśli o potencjalnej premierze w 2020 roku i chciałoby, aby całość została przerodzona w trylogię. Wieść o tym zdradziły zagraniczne media powołując się na anonimowego informatora:

"

Studio w sekrecie stara się zdobyć prawa do ekranizacji i napisać scenariusz. W ich umysłach tylko jedna osoba może zagrać Harry'ego Pottera. On jednak wyraźnie powiedział, że obecnie nie jest zainteresowany szybkim powrotem do tej roli i że może to dopiero nastąpić, jak skończy 40. rok życia. Daniel był tą postacią przez ponad dekadę, osiągnął ogromny sukces i zdobył uznanie krytyki, ale od tego czasu pokazał, że jest bardzo dobrym aktorem poprzez inne role, w tym też te na Broadwayu. Nie potrzebuje wracać do Harry'ego Pottera dla pieniędzy, czy aby jego kariera nabrała rozpędu. Trzeba więc go będzie długo namawiać. "

To prawda. Aktor zdążył pojawić się m.in. w „Słowie na M”, „Rogach”, „Victorze Frankensteinie”, „Iluzji 2” czy ostatnio w „Swiss Army Man”. Jego filmografia udowadnia, że stara się rozwijać, nie chce być zaszufladkowany i próbuje, z sukcesem, pokazać, że nie jest aktorem tylko jednej roli.

Chcielibyście, żeby Daniel Radcliffe ponownie stał się Harrym Potterem?

Robert Skowronski
Tagi: News Harry Potter