12.10.2016 13:47

Danny DeVito: Na planie „Powrotu Batmana” małpa uderzyła mnie w jaja

W „Powrocie Batmana” charakteryzacja Danny'ego DeVito sprawiła, że aktor wyglądał, jak szpetna kreatura. Na widok takowej naturalną reakcją jest albo przestraszenie się i uciekanie byleby dalej lub też nokaut monstrum, np. poprzez cios poniżej pasa.

Danny DeVito: Na planie „Powrotu Batmana” małpa uderzyła mnie w jaja
foto: kadr z filmu + Małpa Pejnta

Do takiej sytuacji doszło właśnie na planie dzieła Tima Burtona z 1992 roku, w którym DeVito zagrał Pingwina, jednego z wrogów Batmana. Osobą zadającą mu cios na krocze nie był jednak Michael Keaton wcielający się w Mrocznego Rycerza, ani nikt inny z obsady aktorskiej. Co więcej nie był to nawet człowiek, a małpa.

Z pewnością brzmi to absurdalnie, ale tak właśnie było. Agresorem wykonującym cios na zakazaną część ciała był czepiak, to rodzaj nadrzewnych małp szerokonosych z rodziny czepiakowatych. Być może część z Was już nie pamięta, że w „Powrocie Batmana” występowała jakakolwiek małpa, dlatego przypominamy fragment udowadniający, że tak jednak było:

O tym zabawnym, aczkolwiek nieprzyjemnym wydarzeniu opowiedział sam zainteresowany, Danny DeVito:

"

Małpa miała przynieść Pingwinowi przesyłkę od Batmana. Ja stoję w tym wielkim przebraniu ze specjalnymi rękawicami nałożonymi na dłoniach i przychodzi do mnie Tim Burton, który jest wspaniałym człowiekiem. Powiedział mi, że będziemy kręcić tę scenę, że jest tu dwóch trenerów, zawołają małpę, a ona mi wręczy notatkę. No i podeszła do mnie, raz na mnie spojrzała i po prostu uderzyła w jaja. Przysięgam na Boga, to było przerażające. Na szczęście byłem w tym kombinezonie, który zahamował siłę uderzenia. "

Na tym jednak koszmar aktora się nie skończył:

"

Było cięcie, a ona uczepiła się mojej nogi. Przybiegli trenerzy i zaczęli ją szarpać, aż w końcu ją ode mnie oderwali. Później trzeba było powtórzyć scenę. Spytałem czy mogę dostać dodatkowy ochraniacz. "

Pełnej wypowiedzi Danny'ego DeVito możecie posłuchać poniżej:

Tymczasem oczekujemy na kolejny obraz o Batmanie. Studio Warner Bros. dało zielone światło dla solowego filmu o Mrocznym Rycerzu, który miałby być reżyserskim dziełem Bena Afflecka. O projekcie wciąż zbyt wiele nie wiadomo, dowiedzieliśmy się jednak, że przeciwnikiem Mściciela z Gotham będzie Deathstroke, którego zagra Joe Manganiello.

Robert Skowronski
Tagi: Batman