„Dark Phoenix”: teaserowy plakat filmu bez X-Men w tytule

Natalia Hluzow
23.05.2018 15:08
Jean Grey|undefined Fot. materiały prasowe "X-Men: Apocalypse"

„Dark Phoenix” to kolejna odsłona filmowej serii X-Men realizowanej przez 20th Century Fox. Wytwórnia zaprezentowała pierwszy oficjalny plakat filmu, na którym wyjątkowo nie pojawia się nazwa grupy superbohaterów.

Zarówno twórcy, jak i aktorzy wcielający się w filmowych mutantów zapowiadali wielokrotnie, że nowa, czwarta odsłona serii „X-Men” będzie znacznie różnić się od filmów „X-Men: Pierwsza klasa”, „X-Men: Przeszłości, która nadejdzie” i „X-Men: Apocalypse”. Okazuje się, że postanowili zaznaczyć to już w samym tytule. Jak sugeruje oficjalny teaserowy plakat produkcji, Dark Phoenix pozbyła się stałego elementu w nazwie filmów franczyzy, a jej przynależność do grupy Xaviera zaznaczona jest tylko graficznie w ostatniej literce pseudonimu.

„Dark Phoenix” – pierwszy plakat produkcji

Wytwórnia 20th Century Fox zaprezentowała nowy materiał promocyjny nadchodzącego filmu o mutantach podczas targów w Las Vegas. Plakat nie ujawnia zbyt wiele, jednak uwagę zwraca rzeczony brak nazwy X-Men na przedzie.

Zobaczcie OFICJALNY teaserowy plakat X-Men Dark Phoenix! To bardzo interesujące, że w tytule nie zawarto elementu „X-Men”. Czy film będzie nazywał się po prostu „Dark Phoenix”?

„Dark Phoenix” – nowe oblicze X-Men

Akcja „Dark Phoenix” będzie rozgrywać się dekadę po wydarzeniach zaprezentowanych w „X-Men: Apocalypse”. Po latach 60. w „Pierwszej klasie”, latach 70. w „Przeszłości, która nadejdzie” i latach 80. w „Apocalypse”, tym razem grupę X-Men spotkamy w latach 90. Historia ma rozpoczynać się od wyprawy w kosmos, podczas której Jean Grey będzie zmuszona użyć swoich mocy, w wyniku czego uwolni Mroczną Phoenix.

„Dark Phoenix” to debiut reżyserski Simona Kinberga, producenta i scenarzysty filmów z serii X-Men. Twórca zapowiedział, że nowa produkcja będzie bliższa komiksowemu pierwowzorowi i jednocześnie bardziej przyziemna, mroczna i dramatyczna niż poprzednie części serii. Natomiast wcielająca się w tytułową postać Sophie Turner pokusiła się nawet o stwierdzenie, że „Dark Phoenix” zrewolucjonizuje kino superbohaterskie. W filmie spotkamy też nową bohaterkę graną przez Jessikę Chastain, zaś nowe kostiumy filmowych superherosów mają nawiązywać do komiksów z serii „New X-Men”.

Wszystko wskazuje więc na to, że twórcy „Dark Phoenix” faktycznie starają się stworzyć nową jakość w czwartej części serii. Jest zatem wielce prawdopodobne, że postanowili również symbolicznie zaznaczyć to w tytule. 

Premiera „Dark Phoenix” miała odbyć się 2 listopada 2018, jednak w związku z dokrętkami, przesunięto ją na 14 lutego 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.