03.04.2017 11:48

Darren Aronofsky zgotował Jennifer Lawrence horror

Pojawiła się informacja zdradzająca co nieco z tajemniczego projektu twórcy „Requiem dla snu”. Sprawdźcie.

Darren Aronofsky zgotował Jennifer Lawrence horror
foto: kadr z filmu

Darren Aronofsky zrealizował film „mother!” z rolą Jennifer Lawrence. Przedstawiciele Paramount Pictures zdradzili, że całość mieści się w gatunku horroru. Ponadto na ekranie zjawią się takie gwiazdy, jak Javier Bardem, Michelle Pfeiffer czy Ed Harris i Domhnall Gleeson. Według krążącego po sieci opisowi będzie to historia pary, która zostaje wystawiona na próbę, gdy w jej domu zjawiają się niezapowiedziani goście zakłócający ich spokój.

Szef dystrybucji z Paramount, Kyle Davies, obiecał dreszcze i ciarki, zaś inne źródło powiązane z projektem zdradziło, że Aronofsky flirtuje z takim samym rodzajem grozy, którego można było doświadczyć w „Czarnym łabędziu” z Natalie Portman. „mother!” nakręcono na taśmie 16 mm, zaś premiera jest przewidziana na... piątek 13 października 2017 roku.

Lepszej daty na wprowadzenie horroru do kin nie można było wyśnić, jednak obraz będzie musiał się zmierzyć z gigantami innych gatunków. W tym samym miesiącu na ekrany wkracza m.in. „Blade Runnera 2049”, „Piła 8”, „Naznaczony. Rozdział 4” czy też owiany tajemnicą kolejny „Cloverfield”. Silna konkurencja, ale pamiętajmy o tym, że Aronofsky ma już renomę, a nazwisko Jennifer Lawrence działa jak lep na widzów. W 2015 roku okrzyknięto ją najlepiej zarabiającą aktorką spośród wszystkich nominowanych do Oscara. Obecnie 25-latka może się pochwalić sumą wynoszącą 2,27 mld dolarów.

„mother!” będzie powrotem reżysera po pochodzącym z 2014 roku filmie „Noe: Wybrany przez Boga”, gdzie wystąpił Russell Crowe. Obraz zarobił ponad 362 miliony dolarów, przy budżecie wynoszącym 125 milionów.

Lawrence mogliśmy ostatnio oglądać u boku Chrisa Pratta w „Pasażerach”, gdzie para przeżyła swój kosmiczny romans. W tym roku aktorkę mamy również zobaczyć w szpiegowskim thrillerze „Red Sparrow”, gdzie zjawi się także Sakina Jaffrey jako agentka CIA.

Czekasz na „mother!”?

Robert Skowronski
Tagi: News Jennifer Lawrence Darren Aronofsky