Darth Vader pojawi się w „Łotrze 1”

Robert Skowronski
23.06.2016 11:12
Darth Vader pojawi się w „Łotrze 1” Fot. kadr z filmu

Czarny charakter z oryginalnej trylogii „Gwiezdnych wojen” powróci w nadchodzącym „Łotrze 1. Gwiezdne wojny - historie”. Co wiemy o pojawieniu się Dartha Vadera w dziele Garetha Edwardsa?

Informację o tym podał magazyn „Entertainment Weekly” twierdząc, że jest to już potwierdzone. Wcześniej takie doniesienia istniały tylko w sferze plotek. Nie wiadomo kto wcieli się w rolę międzygalaktycznego szwarccharakteru - mówi się o Spencerze Wildingu. Z kolei głosu postaci ma ponownie użyczyć James Earl Jones. Na jak długo Lord Vader pojawi się na ekranie i na czym będzie opierać się jego występ? Na dany moment jeszcze tego nie wiadomo.

Z bogatego materiału zamieszczonego w periodyku dowiedzieliśmy się także o postaciach granych przez innych aktorów. Nie było pewne w kogo wciela się pojawiający się w zwiastunie „Łotra 1” Forest Whitaker. Otóż, czarnoskóry aktor zagra postać znaną z animowanego serialu „Wojny klonów”, Sawa Gerrerę, który walczył ramię w ramię z Anakinem Skywalkerem na planecie Onderon. Kathleen Kennedy z Lucasfilm określiła tego bohatera, jako:

To doświadczony weteran dowodzący grupą rebeliantów-ekstremistów. Działa obok Ruchu Oporu, a ten się go nawet nieco obawia.

Posiedliśmy też część wiedzy na temat innych postaci, w tym tej głównej granej przez Felicity Jones. Aktorka wcieli się w Jyn Erso, która działała wcześniej na rzecz Imperium, ostatecznie przyłącza się do Rebelii zyskując tym samym szansę na oczyszczenie swojego imienia i naprawienie błędów przeszłości. Poprowadzi misję w imieniu dobra. Jej ojcem jest zaś Galen Erso, grany przez Madsa Mikkelsena naukowiec mający przejąć nadzór nad projektem Gwiazdy Śmierci. Posiadana przez niego wiedza jest pożądana zarówno przez Imperium, jak i przez Rebelię.

Diego Luna zagra kapitana Cassiana Andora. To członek wywiadu rebeliantów w pełni poświęcony wykonywanej misji. Przeżył bardzo dużo, a zdobyte doświadczenie stara się wykorzystać w walce. Niewidomy Chirrut Imwe grany przez Donniego Yena wierzy w zasady wyznawane przez rycerzy Jedi, choć sam takowym nie jest. Jego przyjacielem jest Baze Malbus (Jiang Wen), jednak w przeciwieństwie do kompana nad sferę duchową przekłada potęgę broni palnej.

Na ekranie pojawi się również Bodhi Rook (Riz Ahmed), porywczy główny pilot Rebelii. W wykonywanym zadaniu nie ma sobie równych. Robot K-2SO, dzięki motion capture wciela się w niego Alan Tudyk, to przeciwieństwo C3PO. Zamiast bycia uprzejmym i zważania na słowa woli wyznać rozmówcy szczerą prawdę bez owijania w bawełnę.

Głównym czarnym charakterem będzie Orson Krennic (Ben Mendelsohn). Chce zniszczyć Rebelię, aby móc cieszyć się powszechnym szacunkiem i uznaniem w Imperium, ale co najważniejsze zależy mu na uniknięciu poprzez swoje czyny gniewu Dartha Vadera.

Postaciom K-2SO, Jyn Erso oraz kapitana Cassiana Andora możecie się przyjrzeć na udostępnionych zdjęciach:

Dzieło w reżyserii Garetha Edwardsa trafi na nasze ekrany 16 grudnia 2016 roku. Całość będzie osadzona pomiędzy wydarzeniami znanymi z „Zemsty Sithów” a tymi z „Nowej nadziei”. Tymczasem Rian Johnson pracuje nad „Gwiezdnymi wojnami: Epizodem VIII”. Do tej pory poznaliśmy już krótką zapowiedź, w której ujrzeliśmy Marka Hamilla w roli Luke'a Skywalkera oraz postać Rey, a także kilka zdjęć z planu filmu, zobaczyliśmy wizytę brytyjskich książąt u twórców i aktorów oraz fotografie Sokoła Millenium.

Cieszycie się z powrotu Lorda Vadera?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.