Daty premiery filmów "Tenet", "Wonder Woman 84" i "Matrix 4" zostały opóźnione. Kiedy zadebiutują?

13.06.2020 10:50
Daty premiery filmów "Tenet", "Wonder Woman 84" i "Matrix 4" zostały opóźnione. Kiedy zadebiutują? Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

Warner Bros. zapowiedziało również, że opóźnione o kilka miesięcy zostanie widowisko o wielkich potworach w postaci "Kong vs Godzilla". Kiedy wspomniane produkcje zobaczymy w kinach?

Jak podaje portal Deadline, daty premiery największych filmów najbliższych kilkunastu miesięcy zostaną opóźnione. W niektórych przypadkach jest to kwestia kilku tygodni, a w niektórych prawie roku.

Tenet, Wonder Woman 84 i Matrix 4 opóźnione

Po kolei - z powodu koronawirusa, plany praktycznie każdej osoby na świecie uległy zmianom. Nie inaczej jest w przypadku świata filmowego, który nie mógł pracować w "normalnym trybie", a nawet gotowe filmy nie mogły się doczekać premiery, ponieważ w większości krajów dotkniętych COVID-19 pozamykano kina. Branża szykuje się do powrotu do normalności, ale najpierw czekają nas drobne zmiany.

Przeczytaj także

Pierwszym z filmów od WB., które zobaczymy w kinach jest "Tenet" Christophera Nolana. Według informacji Deadline, reżyser w końcu postanowił dać zielone światło na przeniesienie premiery. Teraz odbędzie się 31 lipca 2020 roku (pierwotnie miał się pojawić 17 lipca). Następna w kolejce jest "Wonder Woman 1984", która z sierpnia przeniosła się na 2 października 2020 roku (a najpierw miała zadebiutować w listopadzie 2019 roku...).

Kolejnymi filmami z nowymi datami produkcji są "Kong vs. Godzilla" oraz "Matrix 4". Pojedynek między ogromnymi potworami pojawi się 21 maja 2021 roku, a nie 20 listopada 2020 roku jak pierwotnie planowano. Nowa odsłona kultowej serii Wachowskich zadebiutuje natomiast prawie rok później, niż planowano - datę premiery ustalono bowiem na 1 kwietnia 2022 roku (oryginalnie miał się pojawić właśnie 21 maja 2021 roku). 

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.