10.10.2018 11:17

Dave Bautista chce dołączyć do „Suicide Squadu” Jamesa Gunna

Aktor, który współpracował z Gunnem przy dwóch filmach o Strażnikach Galaktyki, chciałby dołączyć do reżysera w „Suicide Squadzie 2”. Kogo mógłby zagrać?

Dave Bautista
foto: Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Kilka godzin temu świat obiegła informacja o tym, że James Gunn napisze scenariusz i prawdopodobnie wyreżyseruje „Suicide Squad 2”, czyli sequel-reboot (nie do końca wiadomo, czym będzie film Gunna) przeboju komercyjnego Warner Bros. i DC. Ogromne zainteresowanie projektem wykazał Dave Bautista. Aktor, który współpracował z reżyserem przy okazji obydwóch części „Strażników Galaktyki”, wyraził chęć wystąpienia w nadchodzącej produkcji Jamesa Gunna.

Bautista podzielił się na swoim Twitterze linkiem do artykułu Deadline, w którym potwierdzono, że Gunn zajmie się „Suicide Squadem 2”. Aktor zapytał się jednie, w jaki sposób może dołączyć do twórcy w nowej produkcji:

Dave Bautista w Suicide Squad 2?

Wsparcie ze stron Bautisty nie jest niczym zaskakującym - aktor już wcześniej wielokrotnie wypowiadał się na temat tego, w jaki sposób Disney potraktował Gunna. W jednym z tweetów przyznał nawet, że zrobiło mu się słabo, po ogłoszeniu decyzji firmy, a także rozważał zerwanie umowy z imperium Myszki Miki. Znając jednak życie, takie zachowanie przyniosłoby mu miliony dolarów strat, więc Bautista poprzestał jedynie na krytykowaniu marki w wywiadach.

A jaką rolę były wrestler mógłby dostać w „Suicide Squadzie 2”? Cóż, patrząc na jego budowę ciała i aparycję, Bautista pasowałby do King Sharka, Bronze Tigera albo Sportsmastera. Istnieje również możliwość, że aktor wcieliłby się w postać nieco bardziej znaną, czyli Bane'a. Na razie pozostaje to jednak tylko w sferze teorii i spekulacji.

David Ayer o Suicide Squad 2

Na temat zatrudnienia Jamesa Gunna wypowiedział się David Ayer, czyli reżyser i scenarzysta pierwszego „Suicide Squadu”. Pewien fan zapytał go na Twitterze, czy uważa to za dobry ruch ze strony Warner Bros., na co twórca odpowiedział:

"

To bardzo odważny i mądry ruch ze strony studia. James jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu! "

Nowe filmy DC

Najbliższą premierą filmową DC jest „Aquaman”, który zadebiutuje w kinach 21 grudnia 2018 roku. Innymi zapowiedzianymi produkcjami Detective Comics są „Shazam!”, który pojawi się 5 kwietnia 2019 roku oraz „Wonder Woman 1984”, której premiera planowana jest na listopad 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Suicide Squad James Gunn