15.09.2017 14:57

Dave Bautista kopie tyłki w krótkometrażowym prequelu „Blade Runnera 2049”

Zanim poznamy historię opowiedzianą w nowej części „Łowcy androidów”, będziemy mieli okazję zapoznać się ze światem i bohaterami filmu Denisa Villeneuve'a. Twórcy przygotowali dla wszystkich fanów serii 3 krótkometrażowe prequele. Drugi z Davem Bautistą w roli głównej właśnie trafił do sieci. 

Dave Bautista kopie tyłki w krótkometrażowym prequelu „Blade Runnera 2049”
foto: kadr z filmu

Dla wielu widzów pomysł na stworzenie sequela „Łowcy androidów” to porywanie się z motyką na słońce. Druga część powstaje po 35 latach od premiery filmu z Harrisonem FordemSean Young w rolach głównych. Twórcom trudno będzie zmierzyć się z legendą stworzoną przez Ridleya Scotta. Oczywiście nie każdy widz „Balde Runnera 2049” musi być zagorzałym fanem oryginału. Ba, nawet nie musi oglądać części pierwszej. Twórcy, bazując na tej idei, postanowili stworzyć swego rodzaju wstęp do filmu, w którym prezentują główne postacie oraz zarysowują atmosferę filmu.

Tym wstępem są trzy filmy krótkometrażowe, rozgrywające się przed wydarzeniami, które zobaczymy już 6 października 2017 roku. W sieci pojawił się drugi z prequeli, w którym bliżej poznamy Sappera. Bohatera gra Dave Bautista, znany na pewno wszystkim miłośnikom serii „Strażnicy Galaktyki”. Akcja 5-minutowego filmu „2048: Nowhere to Run” toczy się w Los Angeles z przyszłości, na rok przed wydarzeniami z „Balde Runnera 2049”. Chociaż produkcja nie trwa długo, twórcom udało się opowiedzieć sensowną historię, która budzi emocje. Zresztą zobaczcie sami:

Pod koniec sierpnia ukazał się pierwszy prequel, w którym mogliśmy lepiej poznać postać Niandera Wallace'a - konstruktora replikantów. W filmie „2036: Nexus Dawn główną rolę zagrał oczywiście Jared Leto. Aktor zdradził niedawno, że charakteryzacja spowodowała, że podczas grania swojej roli nie wiele widział. Jak wypadł jako Wallace? Przekonajcie się sami. 

Reżyser Denis Villeneuve wpadł na pomysł stworzenia krótkich prequeli, by zainteresować swoim filmem jak największą liczbę osób.

"

Zapytałem kilku artystów, których szanuję, czy stworzyliby trzy krótkie historie, które nadadzą dramatyzmu kluczowym wydarzeniom po roku 2019, w którym rozgrywa się akcja pierwszego „Balde Runnera”.  "

Prequele zapowiadają, że nowy film Villeneuve'a może okazać się sporym sukcesem, chociaż filmowiec wyznał, że liczy się z falą krytyki ze strony fanów dzieła Scotta

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Łowca androidów Blade Runner 2049