12.06.2017 10:26

David Beckham staje się Jamesem Bondem i... Batmanem w skeczu

Słynny piłkarz coraz śmielej wkracza w aktorstwo. Tym razem przyszło mu się wcielić w ikonicznego agenta. 

David Beckham staje się Jamesem Bondem i... Batmanem w skeczu
foto: kadr z filmu

Sportowcy próbujący przebić się do świata filmu to nic nowego. Bardzo udane kariery O.J. Simpsona oraz przede wszystkim Arnolda Schwarzeneggera w trzech ostatnich dekadach XX wieku są najlepszym tego przykładem. W ostatnich kilkunastu latach kontynuatorem tej drogi jest Dwayne „The Rock” Johnson. Teraz swoich sił próbuje jeden z najbardziej marketingowych piłkarzy w historii sportu – David Beckham. Już niedługo, bo 16 czerwca 2017 roku będziemy mogli sprawdzić, jak poszło byłemu zawodnikowi Manchester United w filmie Guya Ritchiego „Król Artur. Legenda miecza”. Jednak doniesienia zagranicy nie są pozytywne - Nie dość, że blockbuster Warner Bros. okazał się wielką klapą finansową i artystyczną, to debiutanckie cameo Beckhama zostało powszechnie wyśmiane.

Trudno powiedzieć, czy piłkarz chciał poprawić sobie trochę humor po swoim występie u Ritchiego czymś znacznie lżejszym, ale dzięki temu możemy się przekonać, jak wypada w zgoła odmiennej konwencji. Pojawił się ostatnio jako gość w The Late Late Show, gdzie w zabawnym skeczu rywalizował z gospodarzem programu Jamesem Cordenem o angaż do roli Jamesa Bonda. Jednak zamiast się skupić na swoich zadaniach, panowie postanowili napsuć sobie trochę krwi.

Beckham jako James Bond prezentuje się…mówiąc delikatnie niezbyt przekonująco, ale dzięki pomocy Cordena nie kończy się to blamażem. Być może najlepsza jest końcówka skeczu, gdzie niezwykły duet znajduje dla siebie nawet gorzej dopasowane role: Beckham jako Batman, zaś Corden jako Robin. Zatem Daniel Craig może spać spokojnie. Zaś dotychczasowy odtwórca agenta 007 miał ostatnio okazję spróbować się w komedii, bowiem zobaczymy go w 2018 roku w filmie Stevena Soderbergha „Logan Lucky”. Już z pierwszej zapowiedzi było widać, że aktor wygląda na wyjątkowo ożywionego po zmęczeniu, jakie udzieliło mu się przy kilkuletnim kręceniu ostatniego filmu z przygodami Jamesa Bonda, „Spectre”, który swoją premierę miał w 2015 roku. 

Myślicie, że David Beckham poradziłby sobie w roli agenta 007?

Kamil Dachnij
Tagi: James Bond Król Artur