David Fincher reżyserem „World War Z 2”. Plan startuje w 2018

Robert Skowronski
27.04.2017 11:55
David Fincher reżyserem „World War Z 2”. Plan startuje w 2018 Fot. kadr z filmu

W końcu mają rozpocząć się zdjęcia do „World War Z 2”, a za kamerą stanie David Fincher. Kontynuacja zaliczyła już wiele przeszkód na swojej drodze, może tym razem jej los się odmieni.

Studio Paramount planowało wprowadzić film do kin 9 czerwca 2017 roku. Jak łatwo się domyślić nic z tego nie wyszło. W roli reżyserów do projektu przypisywane były różne nazwiska, w tym Juan Antonio Bayona, który ostatecznie zajmie się 2. odsłoną „Jurassic World”. Okazuje się, że już krok dzieli Davida Finchera od tego, żeby to on miał być odpowiedzialny za „World War Z 2”.

Na angażu twórcy zależy nowemu szefowi studia Paramount, Jimowi Gianopulosowi. Jednak nie tylko jemu, bo i Brad Pitt już od dłuższego czasu stara się przekonać reżysera do przyjęcia posady. Wiele wskazywałoby na to, że gwiazdorowi udało się w końcu dopiąć swego. Projekt nie dostał jeszcze zielonego światła, ale doniesienia mówią o tym, że plan zdjęciowy wystartuje w styczniu 2018 roku z Fincherem za kamerą.

Brad Pitt i David Fincher mają do siebie zaufanie. Panowie współpracowali ze sobą przy trzech filmach - „Siedem”, „Podziemnym kręgu” oraz „Ciekawym przypadku Benjamina Buttona”. Pitt i Fincher spotkali pod koniec lipca 2016, aby porozmawiać o projekcie. Reżyser miał początkowo obojętny stosunek do niego, ale jak widać wszystko się zmieniło.

Szkic scenariusza w grudniu 2015 dostarczył Steven Knight mający już na koncie teksty do takich dzieł, jak „Locke”. Później dzieło przeszło w ręce Dennisa Kelly'ego. Jeszcze nie wiadomo o czym będzie opowiadać film i na ile będzie zbliżony do literackiego pierwowzoru autorstwa Maxa Brooksa.

Pierwsza odsłona „World War Z” w Stanach Zjednoczonych przy budżecie 190 milionów dolarów zarobiła nieco ponad 202 miliony. Jednak jeżeli doliczymy do tego wpływy z reszty świata, czyli ponad 337 milionów, to suma da nam już całkiem niezły wynik w box office. Obraz opowiadał o byłym śledczym ONZ, który stara się powstrzymać pandemię zombie zagrażającą istnieniu ludzkiej rasy.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.