11.08.2016 14:10

David Fincher wyreżyseruje „World War Z 2”?

Twórca „Siedem”, w którym zagrał m.in. Brad Pitt, dostarczy nam kontynuację filmu o apokalipsie zombie z udziałem wymienionego aktora? Niewykluczone, że to właśnie David Fincher nakręci „World War Z 2”.

David Fincher wyreżyseruje „World War Z 2”?
foto: kadr z filmu

Inicjatorem takiego obrotu spraw jest zresztą sam Brad Pitt, który wraz z Paramountem i Skydance chce namówić reżysera do zajęcia się projektem. Studio wyznaczyło datę premiery dzieła na 9 czerwca 2017 roku. Do nakręcenia filmu przypisywane były różne nazwiska, w tym Juan Antonio Bayona, który ostatecznie zajmie się 2. odsłoną „Jurassic World”. Różne osoby pojawiały się i znikały.

Do planowanej premiery „World War Z 2” zostało jeszcze 10 miesięcy i chyba studio znalazło w końcu osobę godną posadzenia na stołku reżysera. Prawdopodobnie fakt, że gwiazda filmu jest też jego producentem miał niemały wpływ. Brad Pitt i David Fincher mają zresztą też do siebie zaufanie. Panowie współpracowali ze sobą przy trzech filmach - „Siedmiu”, „Podziemnym kręgu” oraz „Ciekawym przypadku Benjamina Buttona”. Pitt i Fincher mieli się spotkać pod koniec lipca 2016, aby porozmawiać o projekcie. Reżyser miał początkowo obojętny stosunek do niego, ale jak widać negocjacje posuwają się na przód.

Ostatni szkic scenariusza w grudniu 2015 dostarczył Steven Knight mający już na koncie teksty do takich dzieł, jak „Locke” czy serial „Taboo”. Scenarzysta wyjawił, że to co stworzył jest czymś kompletnie różnym od tego co miała do zaoferowania pierwsza część. Nie zdradzono jednak o czym będzie opowiadać film i na ile będzie zbliżony do literackiego pierwowzoru autorstwa Maxa Brooksa. Produkcja dzieła ma wystartować wraz z początkiem 2017 roku. Oznacza to, że prawdopodobnie ogłoszona wcześniej data premiery ulegnie zmianie. Przypominamy Wam zwiastun pierwszego „World War Z”:

Ostatnim pełnometrażowym obrazem w dorobku Davida Finchera pozostaje „Zaginiona dziewczyna” z 2014 roku. Brada Pitta mogliśmy ostatnio oglądać w epizodzie w nagrodzonym Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany „Big Short”, a także w wyreżyserowanym przez Angelinę Jolie „Nad morzem” - film nie spotkał się z przychylnymi opiniami ze strony krytyki.

Pierwsza odsłona „World War Z” w Stanach Zjednoczonych nie zarobiła bardzo dużo, gdyż przy budżecie 190 milionów dolarów była to kwota wynosząca nieco ponad 202 miliony. Jednak jeżeli doliczymy do tego wpływy z reszty świata, czyli ponad 337 milionów, to suma da nam już całkiem niezły wynik w box office.

Chcielibyście, żeby „World War Z 2” wyreżyserował David Fincher?

Robert Skowronski
Tagi: News World War Z