13.10.2019 13:24

David Harbour sparodiował "Jokera", porównując go do... Ulicy Sezamkowej

"Joker" może się okazać jednym z największych hitów filmowych 2019 roku. Z tego powodu stał się celem wielu żartów i memów. Do zabawy dołączył też David Harbour, który sparodiował produkcję w programie "Saturday Night Live".

David Harbour sparodiował "Jokera", porównując go do... Ulicy Sezamkowej
foto: Grouch (Joker Parody) - SNL/youtube.com

"Saturday Night Live" od zarania dziejów lubi parodiować popularne filmy i seriale - zwłaszcza, gdy gospodarzem programu jest jedna z gwiazd występująca we wspomnianych produkcjach. Tym razem "ofiarą" parodii stał się "Joker". Przebój od DC i Warner Bros. wywołał spore kontrowersje już przed premierą, a media chętnie wydawały opinie na temat filmu, zanim ten trafił do kin.

David Harbour sparodiował Jokera

Ciekawe, czy o filmie byłoby tak głośno, gdyby bohaterami były... postaci z Ulicy Sezamkowej. Właśnie takie pytanie zadali twórcy SNL w nowej parodii, w której główną rolę zagrał gospodarz sobotniego programu, David Harbour. Gwiazdor "Stranger Things" i "Hellboya" wystąpił w wideo zatytułowanym "Grouch". Wideo przedstawia transformację pracownika firmy śmieciarskiej, który powoli zamienia się w dosłownego śmiecia. Całość jest oczywiście utrzymana w stylistyce znanej z filmu Todda Phillipsa.

"Joker" krytykowany za wykorzystanie utworu muzyka skazanego za pedofilię
"Joker" krytykowany za wykorzystanie utworu muzyka skazanego za pedofilię
Przeczytaj także "Joker" krytykowany za wykorzystanie utworu muzyka skazanego za pedofilię

Dlaczego Oscar postanawia zmienić się w Groucha? Ponieważ "jeśli wszyscy nazywają cię śmieciem i traktują cię jak śmiecia, to czemu po prostu nie zostać śmieciem?". W skeczu wystąpili również gościnnie Bert i Ernie, Elmo i Ciasteczkowy Potwór. Zobaczcie parodię "Jokera" w wykonaniu Davida Harboura i obsady "Saturday Night Live":

"Joker" trafił do kin 4 października 2019 roku i w ciągu tygodnia od premiery zarobił ponad 300 milionów dolarów w box-offisie. Davida Harboura będziemy mogli natomiast zobaczyć w filmie "Black Widow", gdzie zagra "sowieckiego Kapitana Amerykę" o pseudonimie Red Guardian. Aktor prawdopodobnie powróci również w 4. sezonie "Stranger Things", ale twórcy na razie nie potwierdzili jego udziału w kolejnym rozdziale przygód nastolatków z Hawkins. 

Zobacz także: Kobieta przebrana za Jokera atakowała samochód siekierą. Została aresztowana

Tagi: News Stranger Things Joker David Harbour DC Comics