04.06.2019 09:04

David Lynch otrzyma honorowego Oscara. Twórca "Miasteczka Twin Peaks" w końcu doczekał się nagrody

David Lynch w końcu doczekał się Oscara. Reżyser był już nominowany kilka razy do tej prestiżowej nagrody, ale niestety dotychczas nie udało mu się jej wygrać.

David Lynch otrzyma honorowego Oscara
fot: shutterstock.com

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła, że David Lynch dostanie honorowego Oscara. Ceremonia ma się odbyć w październiku. Wśród osób, które odbiorą nagrodę razem z popularnym reżyserem będą Geena Davis, Wes Studi i Lina Wertmuller.

David Lynch otrzyma honorowego Oscara

Na stronie Akademii Filmowej na Twitterze pojawił się post, w którym wymienione są nazwiska twórców i aktorów, którzy odbiorą nagrodę jeszcze w 2019 roku.

David Lynch był już nominowany do Oscara czterokrotnie. Pierwszy raz w 1981 roku za reżyserię i scenariusz adaptowany do filmu "Człowiek Słoń", a także za reżyserię "Blue Velvet" i "Mulholland Drive". Warto również dodać, że to właśnie David Lynch stworzył "Miasteczko Twin Peaks".

David Lynch i Tool
David Lynch i Tool
Przeczytaj także David Lynch podejmie współpracę z Toolem?

Honorowe Oscary są przyznawane każdego roku za całokształt pracy, osiągnięć, a otrzymują je wybitni twórcy kina światowego. Jak podkreślił John Bailey, prezes Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, nagrody otrzymują osoby, które poświęciły się sztuce filmowej i miały swój wkład w jej rozwój.

Zobacz także: Czy David Lynch stworzy 4. sezon „Twin Peaks”?

Karolina Woźniak
Tagi: Twin Peaks David Lynch