14.06.2019 14:13

"Deadpool 2": film zdradził szczegóły fabularne "X-Men: Dark Phoenix" na rok przed premierą

Jak słusznie zauważyli fani "Deadpoola", jego sequel zdradził szczegóły fabuły "X-Men: Dark Phoenix" jeszcze na rok przed premierą filmu. Już wyjaśniamy, o co chodzi.

X-Men
foto: kadr z wideo

Jak pewnie pamiętacie w "Deadpoolu 2" pojawiło się cameo większości "młodszych" X-Menów. Widzieliśmy bowiem Charlesa Xaviera, Quicksilvera, Cyklopa, Nighcrawlera, Beasta i Storm. Okazuje się jednak, że ten występ gościnny był zapowiedzią wydarzeń z nadchodzącego filmu "X-Men: Dark Phoenix". Jak słusznie zauważyli fani, nieobecność Jean Grey i Mystique była bardzo znacząca dla wydarzeń z finałowej produkcji o X-Menach.

Deadpool 2 zdradził szczegóły fabuły X-Men: Dark Phoenix

UWAGA! W dalszej części tekstu pojawią się spoilery dotyczące filmu "X-Men: Dark Phoenix". W najnowszej produkcji o mutantach pojawiają się oczywiście obydwie panie. Jednak w trakcie rozwoju wydarzeń, Raven zostaje zamordowana właśnie przez Jean Grey, którą przejęła moc tytułowej Mrocznej Phoenix. To jeden z najważniejszych fragmentów całej produkcji, który prezentuje widzom zmianę w zachowaniu postaci Sophie Turner.

Pozostaje również kwestia samej Jean Grey - postać po wydarzeniach przedstawionych w finale "X-Men: Dark Phoenix" poświęca swoje życie i oddaje się w pełni Mrocznej Phoenix, jednocześnie unicestwiając Vuk (postać Jessiki Chastain). Widzimy zatem, że obydwie nieobecne w "Deadpoolu 2" panie w końcu giną w "Dark Phoenix". Oczywiście może to być spowodowane tym, że Jennifer Lawrence (Mystique) i Sophie Turner nie mogły się akurat wtedy pojawić na planie.

X-Men: Dark Phoenix
X-Men: Dark Phoenix
Przeczytaj także "Dark Phoenix" przyniesie katastrofalne straty pieniężne. Produkcja pierwotnie miała być dwoma filmami

Z drugiej strony może się jednak okazać, że twórcy "Deadpoola 2" mogli wiedzieć, co stanie się w "Dark Phoenix" i specjalnie zaprezentowali fanom skład X-Men po zmianach, które następują w trakcie wspomnianego filmu o mutantach. Cóż, prawdopodobnie nigdy nie dowiemy tego, co tak naprawdę mieli w głowie mieli twórcy "Deadpoola".

Film "X-Men: Dark Phoenix" zadebiutował w kinach 7 czerwca 2019 roku i jest najgorzej ocenianym filmem w całej serii. Szacuje się, że Fox może stracić na produkcji nawet 100 milionów dolarów, ponieważ wyniki finansowe filmu są zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Tagi: News X-Men Deadpool Marvel X-Men: Dark Phoenix