„Deadpool 2” osierocony przez reżysera

Robert Skowronski
24.10.2016 09:27
„Deadpool 2” osierocony przez reżysera Fot. kadr z filmu

Tim Miller zwolnił krzesło reżysera przy sequelu „Deadpoola”. Skąd taka decyzja?

Twórca filmu opartego na komiksie autorstwa Fabiana Nicieza oraz Roba Liefelda odniósł ogromny sukces swoim dziełem z 2016 roku. Podobało się krytyce, regularnym widzom, a i studia i producenci musieli być zadowoleni z wyników box office. Dlatego czym prędzej zamówiono „Deadpoola 2”. Wybrano tych samych scenarzystów, którymi są Rhett Reese i Paul Wernick, a Tim Miller miał ponownie pełnić obowiązki reżysera.

Zrezygnował on jednak ze swojej posady ze względu na różnice artystyczne między nim a Ryanem Reynoldsem wcielającym się w tytułowego Marvelowskiego antybohatera. Według nieoficjalnych doniesień kością niezgody była postać Cable'a. Miller miał swojego kandydata do tej roli w osobie Kyle'a Chandlera. Reynolds miał jednak inny pomysł na tę postać i to właśnie jego wizję miało poprzeć 20th Century Fox.

Miejmy nadzieje, że rezygnacja Millera nie wpłynie negatywnie na finalne dzieło. A kto będzie za nie odpowiedzialne? Na poznanie tej informacji musimy jeszcze poczekać. 20th Century Fox nie przekreśliło jednak twórcy pierwszego „Deadpoola” i dalej chce z nim współpracować. Będzie od odpowiedzialny za ekranizację powieści „Influx” autorstwa Daniela Suareza. Projekt ma się przerodzić w filmową trylogię.

W „Deadpoolu 2” ma się pojawić postać Domino. Branych pod uwagę do tej roli jest sześć aktorek. Tak ta postać wyglądała na kartach komiksu:

4176905-8313794496-slobc Fot. foto: materiały prasowe

„Deadpool” zarobił 782 miliony dolarów przy budżecie rzędu 58 milionów. W ten sposób stał się najbardziej dochodowym filmem z kategorią wiekową R. Postać Wade'a Wilsona na kartach komiksu po raz pierwszy pojawiła się w 1991 w zeszycie „New Mutants” nr. 98. Na ekranie bohater zadebiutował w filmie „X-Men Geneza: Wolverine” z 2009 roku.

Plan zdjęciowy „Deadpoola 2” miał wystartować na początku 2017 roku. Jednak w obliczu opisanych wydarzeń może się to jeszcze opóźnić.

Kogo widzielibyście w roli reżysera  „Deadpoola 2”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.