01.08.2017 12:38

„Deadpool 2” - tak będzie wyglądać Domino

Ryan Reynolds, który wciela się w postać Deadpoola, zaprezentował fanom serii, jak będzie wyglądać jedna z postaci. Chodzi o Domino, graną przez Zazie Beetz. 

„Deadpool 2” - tak będzie wyglądać Domino
foto: kadr z filmu, EastNews/Tyler Boye/WWD/REX/Shutterstock

Na nowego „Deadpoola” czekają miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego. Film Tima Millera udowodnił, że kino superbohaterskie może wyrwać się poza sztywne ramy narzucone przez „widowiskowe” produkcje, takie jak „Avengers”, czy „Liga Sprawiedliwości”. Przy okazji filmowiec nie zmasakrował postaci wygadanego najemnika, który szokuje, bawi i czasem drażni na kartach komiksów od ponad 25 lat. Kiedy ogłoszono, że w sequelu pojawi się Cable i Domino, fani nie mogą usiedzieć spokojnie i liczą, że twórcy pokażą, jak będą wyglądać ich filmowe odpowiedniki.

I w końcu jest! Ryan Reynolds na swoim Twitterze zmieścił fotkę filmowej Domino, w którą wciela się młoda aktorka Zazie Beetz

"

Niektórzy wiedzą jak pracować na czerwonym dywanie. "

Czerwony dywan to w tym przypadku kostium Deadpoola, na którym leży Domino. Zdjęcie jest nawiązaniem do jednej z grafik promującej pierwszą część filmu, na której główny bohater leżał na skórze niedźwiedzia. W porównaniu do komiksowego oryginału w wyglądzie Domino jest sporo różnic, ale zasadniczo nie ma się za bardzo, do czego przyczepić. Jasne, komiksowa Domino była albinoską z czarną plamą wokół lewego oka, oraz miała zupełnie inną fryzurę. Twórcy postanowili, że nie będą trzymać się kurczowo papierowego pierwowzoru i wybrali czarnoskórą aktorkę. Filmowa Domino ma więc afro i jasną plamę na twarzy. Zresztą to nie pierwszy raz, kiedy w kinowej adaptacji zmienia się kolor skóry bohatera.

W komiksach Domino naprawdę nazywa się Neena Thruman i jest mutantką. Zadebiutowała w 8. numerze serii „X-Force” z 1992 roku. Jej mutancka zdolność sprawia, że rachunek prawdopodobieństwa działa zawsze na jej korzyść. Mówiąc prościej, sprzyja jej szczęście, co w połączeniu z nadludzką zręcznością i refleksem, czyni z niej idealną najemniczkę. Na przestrzeni wielu numerów komiksów Deadpool nie raz spotykał na swojej drodze Domino i chociaż kilkukrotnie starli się w walce, zazwyczaj działają po jednej stronie barykady. 

O tym, jak Zazie Beetz wypadnie w rolki komiksowej bohaterki, przekonamy się już 1 czerwca 2018 roku. Co sądzicie o filmowej wersji Domino?   

Jak podoba się Wam filmowa Domino?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Deadpool