„Deadpool 2” został potwierdzony

Robert Skowronski
10.02.2016 10:12
„Deadpool 2” został potwierdzony Fot. kadr z filmu

Pierwsze odsłona filmu dopiero co trafiła do amerykańskich kin, a już w planach twórców jest kontynuacja przygód Deadpoola.

Film zdobył już za oceanem wiele pozytywnych recenzji, jak i udało mu się przynieść pokaźne wpływy finansowe. Prognozy mówią o tym, że obraz zarobił w weekend otwarcia od 65 do 70 milionów dolarów. A kury znoszącej złote jajka się przecież nie zarzyna. Z tego powodu studio 20th Century Fox dało już zielone światło na zrealizowanie „Deadpoola 2”.

W tytułowej roli oczywiście wróci Ryan Reynolds. Nie powinno to dziwić zwłaszcza, że aktor wyznał niedawno, jak dumny jest ze swojej kreacji:

Nie chcę już grać żadnego innego komiksowego bohatera. Chcę wcielać się w Deadpoola do końca życia.

Z kolei Rhett Reese i Paul Wernick ponownie napiszą scenariusz dzieła. Nie wiadomo jednak czy za kamerą raz jeszcze stanie Tim Miller. Kontrakt reżysera opiewał tylko na jedną odsłonę, ta być może zostanie przedłużona również na kontynuację, ale nie zapadła jeszcze decyzja w tej sprawie. Nie znamy jeszcze zarysu fabuły, ani planowanej daty premiery obrazu.

Sukces „Deadpoola” stał pod dużym znakiem zapytania. Tytułowy antybohater nie jest aż tak bardzo znany, jak inni herosi z uniwersum Marvela, film dodatkowo otrzymał kategorię wiekową R, co oznacza, że jest przeznaczony wyłącznie dla dorosłych widzów. To wszystko mogło doprowadzić do upadku. Stało się jednak inaczej. Być może jakaś w tym zasługa „Strażników Galaktyki”, którzy również odbiegali od standardów superbohaterskiego, marvelowskiego kina, a okazali się sukcesem.

Co do kontynuacji „Deadpoola” zaczęły się już pojawiać pierwsze teorie dotyczące scenariusza drugiej części. Niektórzy liczą na to, że zobaczymy na ekranie Cable'a - miałaby to zwiastować scena pojawiająca się po napisach w „jedynce”. Nieśmiałą zapowiedź takiego ruchu wyraził również reżyser dzieła spekulując nad tym, jak widziałby drugą odsłonę, gdyby przyszło mu ją stworzyć. Ciekawe czy bohaterowie dostaną okazję do zawitania na ulice Korei.

Postać Deadpoola na kartach komiksu stworzonego przez Fabiana Nicieza oraz Roba Liefelda po raz pierwszy pojawiła się w 1991 w zeszycie „New Mutants” nr. 98. Na ekranie ten antybohater zadebiutował w filmie „X-Men Geneza: Wolverine” z 2009 roku.

Cieszycie się, że powstanie druga część „Deadpoola”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.