„Deadpool 3” jest już w planach

Robert Skowronski
10.11.2016 09:29
„Deadpool 3” jest już w planach Fot. materiały prasowe

Studio 20th Century Fox nie lubi się rozdrabniać i już zapowiedziało powstanie „Deadpoola 3”.

„Deadpool” zarobił 782 miliony dolarów przy budżecie rzędu 58 milionów. W ten sposób stał się najbardziej dochodowym filmem z kategorią wiekową R. Kontynuacja już napotkała spore problemy - z udziału w projekcie zrezygnował reżyser, Tim Miller, a także kompozytor, Junkie XL. Film prawdopodobnie i tak ma duże szanse na ogromne wpływy z box office, dlatego 20th Century Fox już ma w planach „Deadpoola 3”.

Szukany jest reżyser, który zajmie się 3. częścią filmu. Zdradzono także, że na ekranie pojawi się grupa X-Force. Marvel wcześniej mówił o filmie o grupie mutantów, którzy cofają się w czasie, aby zmienić przebieg przyszłych zdarzeń. „Deadpool 2” miałby przedstawić widzom postać Cable'a i Domino, zaś 3. odsłona serii pokazałaby X-Force. 

Do roli reżysera „Deadpoola 2” kandydatami są David Leitch („John Wick”), Drew Goddard („Dom w głębi lasu”) oraz Magnus Martens (serial „12 małp”). Bez względu na to kto przejmie stery niewiele wskazuje na to, aby ta sama osoba była też odpowiedzialna za 3. część filmu.

Studio prawdopodobnie szykuje także reboot cyklu „X-Men”. Pozycja serii jest bardzo osłabiona - „Apocalypse” zarobiło na świecie o 200 milionów dolarów mniej niż „Przeszłość, która nadejdzie”. Ponadto kontrakty takich gwiazd cyklu, jak: Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, James McAvoy czy Nicholas Hoult niedługo wygasną. Wszystko ma ścisły związek z „Deadpoolem 3” z X-Force. Można domniemywać, że solowy film o grupie mutantów został anulowany, na rzecz gościnnego występu w filmie z Ryanem Reynoldsem. To z kolei pozwoliłoby 20th Century Fox wprowadzić nowych bohaterów do uniwersum poprzez wykorzystanie popularnej franczyzy.

Pamiętajmy też, że wraz z „Loganem” z kinem superbohaterskim żegna się Hugh Jackman. Bez niego fani mogą nie być zainteresowani oglądaniem przygód obecnych mutantów, gdyż był to jeden z popularniejszych herosów. Ponadto Bryan Singer nie będzie już reżyserem kolejnej odsłony „X-Men”, do którego scenariusz przygotowuje Simon Kinberg.

Według 20th Century Fox dawną chwałę mutantom może przynieść seria „Deadpool”, a także „The New Mutants” Josha Boone'a, czyli obraz, który może wyprzeć trwający cykl. W planach jest również „Gambit”.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.