29.05.2018 12:51

Crossover „Deadpoola” i „Strażników Galaktyki”? James Gunn i Ryan Reynolds są na tak

Twórca „Strażników Galaktyki” i gwiazda „Deadpoola” z chęcią połączyliby siły. Czy istnieją jakiekolwiek szanse na crossover przygód pyskatego najemnika i grupy outsiderów z kosmosu?

Deadpool i Strażnicy Galaktyki
foto: kadry z filmów "Deadpool 2" i "Strażnicy Galaktyki vol. 3"

Film „Avengers: Infinity War” skrzyżował losy Strażników Galaktyki z Thorem, Iron Manem oraz kilkoma innymi superherosami z MCU, co przyniosło fenomenalny efekt. Czy można bowiem wyobrazić sobie coś wspanialszego niż połączenie sił wszystkich superbohaterów budowanego przez 10 lat filmowego uniwersum? Tak, można. I jest to wspólna przygoda pyskatego najemnika z niemniej gadatliwym Star-Lordem i spółką.

Deadpool i Strażnicy Galaktyki w jednym filmie?

W ostatni majowy weekend James Gunn wybrał się do kina na „Deadpoola 2”, który zachwycił go do tego stopnia, że postanowił podzielić się swoją opinią na temat filmu na Twitterze.

"

Wczoraj zobaczyłem wreszcie film Deadpool 2, który pokochałem, a także genialny Revenge. Dwa kompletnie różne, fantastyczne filmy – kino żyje! Dzięki,  David M Leitch, Ryan Reynolds, Coralie Fargeat i Matilda Lutz za wspaniały dzień w kinie. "

Na odpowiedź Ryana Reynoldsa nie trzeba było długo czekać. Od razu zaproponował Gunnowi crossover, na który ten ochoczo się zgodził:

"

RR: Dzięki, James! Crossover?

JG: Tak, poproszę. "

Cała twitterowa wymiana zdań miała oczywiście żartobliwy i kompletnie niezobowiązujący charakter, jednak trzeba przyznać, że Deadpool idealnie odnalazłby się w gronie Strażników ze swoim poczuciem humoru, zamiłowaniem do tańca i brakiem oporów przed najemniczą, nie zawsze uczciwą pracą. Problemem mogłaby być jedynie niechęć do dzielenia się sławą, do której przyznaje się Wade Wilson i którą często ujawnia Quill (wystarczy przypomnieć sobie pierwsze spotkanie z Thorem). Ale taki problem to przecież nie problem!

Teraz, kiedy Disney przejął 20th Century Fox wraz z Deadpoolem na pokładzie, takie połączenie nie tylko wydaje się interesujące, ale nawet możliwe do zrealizowania. Dlatego, skoro słowo się rzekło – czekamy na „Strażników Galaktyki vol. 17: Deadpool w kosmosie”!

„Deadpoola 2” można oglądać w kinach od 18 maja 2018 roku. „Strażnicy Galaktyki” powrócą w trzeciej odsłonie w roku 2020. Wcześniej zobaczymy ich (a przynajmniej część z nich) w „Avengers 4” w maju 2019.

Natalia Hluzow
Tagi: Strażnicy Galaktyki Deadpool Ryan Reynolds James Gunn