Deadpool i dziecko?! Wade Wilson prawie został ojcem w filmie „Deadpool 2”

Natalia Hluzow
08.05.2018 15:13
Deadpool i dziecko?! Wade Wilson prawie został ojcem w filmie „Deadpool 2” Fot. kadr z filmu "Deadpool"

Ryan Reynolds w jednym z ostatnich wywiadów zdradził, że jego filmowe alter ego o mały włos nie zostało tatą. Dlaczego twórcy „Deadpoola 2” ostatecznie zmienili zdanie co do ojcostwa głównego bohatera?

Deadpool kojarzy się kinomanom z wieloma rzeczami – z niewyparzoną gębą, kompleksem Hugh Jackmana, wybitnym talentem tanecznym i oczywiście rolą Ryana Reynoldsa, ale chyba mało kto słysząc „Deadpool” pomyślałby „ojciec”. Niemniej, na kartach komiksu Wade Wilson dowiedział się o istnieniu swojej córki już w 2013 roku, zaś twórcy filmowego sequela chcieli uczynić go świeżo upieczonym tatą. Dlaczego zrezygnowali z tego pomysłu? Odtwórca roli Deadpoola spieszy z wyjaśnieniem.

Ryan Reynolds o tym, dlaczego filmowy Deadpool nie został tatą

Podczas jednego z ostatnich wywiadów Reynolds został zapytany o to, skąd wziął się pomysł na ojcostwo filmowego Deadpoola i dlaczego scenarzyści ostatecznie go porzucili. Aktor wyjaśnił to w następujący sposób:

Geneza tego pomysłu brzmiała: „A co gdyby Deadpool miał dziecko?”. Było to coś na zasadzie, co by było gdybyśmy zaczęli pięć lat później i jak by to wtedy wyglądało. Już na samym początku okazało się, że jest to pomysł nie do obronienia. Pomyśleliśmy: „Nie. Nie. Nie, nie, nie, nie. To nigdy się nie uda.”. Wróciliśmy więc z powrotem do naszej pracowni i przepracowaliśmy temat w stronę chęci posiadania dziecka, co jest rzeczą, której doświadcza na co dzień tak wiele osób, które znam – pragnienie posiadania dziecka, którego nie można mieć.

W nadchodzącym filmie o Deadpoolu zobaczymy więc jak Wade i Vanessa starają się o dziecko. I choć nie będą to starania owocne, będziemy mieli szansę zobaczyć pyskatego najemnika w roli prawie ojcowskiego autorytetu. W „Deadpoolu 2” pojawi się bowiem Russell, młody mutant prześladowany przez Cable’a, którego Deadpool będzie starał się ochronić z pomocą grupy X-Force w składzie Domino, Bedlam, Shatterstar, Zeitgeist i – last but not least – jedyny w swoim rodzaju Peter. Dlatego też sequel „Deadpoola” – z dzieckiem czy bez – na swój szczególny sposób ma opowiadać o tym, że najważniejsza jest rodzina. Jak twierdzi Reynolds:

Pierwszy film był historią miłosną pod przykrywką filmu komiksowego, a ten jest swego rodzaju filmem familijnym – znów pod przykrywką filmu komiksowego.

„Deadpool 2” - kiedy premiera?

„Deadpool 2” na 10 dni przed premierą doczekał się też nowego plakatu. Inspirowany pełną bohaterów grafiką z plakatów MCU, promuje sequel „Deadpoola” jako film studia, które uśmierciło Wolverine’a.

deadpool-2-poster Fot. foto: materiały prasowe

Kontynuacja przygód pyskatego najemnika już niebawem trafi na ekrany kin. „Deadpool 2” zadebiutuje 18 maja 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.