08.05.2018 15:13

Deadpool i dziecko?! Wade Wilson prawie został ojcem w filmie „Deadpool 2”

Ryan Reynolds w jednym z ostatnich wywiadów zdradził, że jego filmowe alter ego o mały włos nie zostało tatą. Dlaczego twórcy „Deadpoola 2” ostatecznie zmienili zdanie co do ojcostwa głównego bohatera?

Deadpool
foto: kadr z filmu "Deadpool"

Deadpool kojarzy się kinomanom z wieloma rzeczami – z niewyparzoną gębą, kompleksem Hugh Jackmana, wybitnym talentem tanecznym i oczywiście rolą Ryana Reynoldsa, ale chyba mało kto słysząc „Deadpool” pomyślałby „ojciec”. Niemniej, na kartach komiksu Wade Wilson dowiedział się o istnieniu swojej córki już w 2013 roku, zaś twórcy filmowego sequela chcieli uczynić go świeżo upieczonym tatą. Dlaczego zrezygnowali z tego pomysłu? Odtwórca roli Deadpoola spieszy z wyjaśnieniem.

Ryan Reynolds o tym, dlaczego filmowy Deadpool nie został tatą

Podczas jednego z ostatnich wywiadów Reynolds został zapytany o to, skąd wziął się pomysł na ojcostwo filmowego Deadpoola i dlaczego scenarzyści ostatecznie go porzucili. Aktor wyjaśnił to w następujący sposób:

"

Geneza tego pomysłu brzmiała: „A co gdyby Deadpool miał dziecko?”. Było to coś na zasadzie, co by było gdybyśmy zaczęli pięć lat później i jak by to wtedy wyglądało. Już na samym początku okazało się, że jest to pomysł nie do obronienia. Pomyśleliśmy: „Nie. Nie. Nie, nie, nie, nie. To nigdy się nie uda.”. Wróciliśmy więc z powrotem do naszej pracowni i przepracowaliśmy temat w stronę chęci posiadania dziecka, co jest rzeczą, której doświadcza na co dzień tak wiele osób, które znam – pragnienie posiadania dziecka, którego nie można mieć. "

W nadchodzącym filmie o Deadpoolu zobaczymy więc jak Wade i Vanessa starają się o dziecko. I choć nie będą to starania owocne, będziemy mieli szansę zobaczyć pyskatego najemnika w roli prawie ojcowskiego autorytetu. W „Deadpoolu 2” pojawi się bowiem Russell, młody mutant prześladowany przez Cable’a, którego Deadpool będzie starał się ochronić z pomocą grupy X-Force w składzie Domino, Bedlam, Shatterstar, Zeitgeist i – last but not least – jedyny w swoim rodzaju Peter. Dlatego też sequel „Deadpoola” – z dzieckiem czy bez – na swój szczególny sposób ma opowiadać o tym, że najważniejsza jest rodzina. Jak twierdzi Reynolds:

"

Pierwszy film był historią miłosną pod przykrywką filmu komiksowego, a ten jest swego rodzaju filmem familijnym – znów pod przykrywką filmu komiksowego. "

„Deadpool 2” - kiedy premiera?

„Deadpool 2” na 10 dni przed premierą doczekał się też nowego plakatu. Inspirowany pełną bohaterów grafiką z plakatów MCU, promuje sequel „Deadpoola” jako film studia, które uśmierciło Wolverine’a.

Deadpool 2 plakat

Kontynuacja przygód pyskatego najemnika już niebawem trafi na ekrany kin. „Deadpool 2” zadebiutuje 18 maja 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Deadpool Ryan Reynolds