Deadpool jak Jezus na kontrowersyjnym plakacie do filmu "Był sobie Deadpool"

Sergiusz Kurczuk
05.12.2018 11:26
Deadpool jak Jezus na kontrowersyjnym plakacie do filmu "Był sobie Deadpool" Fot. kadr z filmu Deadpool

Deadpool znowu postanowił zaszokować świat. Czy wygadany najemnik obraził uczucia religijne chrześcijan plakatem do filmu "Był sobie Deadpool"?

W sieci pojawił się nowy plakat promujący film "Był sobie Deadpool". Produkcja nawiązuje swoim klimatem do okresu, w którym pojawi się w kinach - świąt Bożego Narodzenia. Na najnowszej grafice tytułowy antybohater do złudzenia przypomina słynną postać z Nowego Testamentu. Czy Deadpool znowu wpakował się w kłopoty?

"Był sobie Deadpool" - kontrowersyjny plakat filmu

Studio 20th Century Fox postanowiło podnieść sprzedawanie tego samego tytułu dwa razy do rangi sztuki. Twórcy nie sili się nawet na remake czy reboot. W maju 2018 roku zadebiutował film "Deadpool 2". W grudniu tego samego roku zobaczymy film jeszcze raz, ale tym razem opowiedziany jako... świąteczna historia. Nie oszukujmy się. W przypadku Deadpoola ten zabieg jest akurat bardzo trafny i fani herosa z Marvel Comics z uśmiechem na ustach wybiorą się ponownie do kina. Szczególnie ci młodsi, bo "Był sobie Deadpool" to okrojona o elementy przeznaczone dla dorosłych widzów wersja filmu "Deadpool 2". W zamian dostaniemy 20 dodatkowych minut, które nie pojawiły się w oryginalnej wersji filmu, ani nie trafiły na domowe wydanie "Deadpoola 2".

Twórcy postanowili zaprezentować nowy, niebiański plakat produkcji. Widzimy na nim tytułowego bohatera ubranego w białe szaty. Za nim, w chmurach znajduje się anielska orkiestra, składającą się między innymi z członków grupy X-Force. Obok Deadpoola pojawia się natomiast Fred Savage, który będzie filmowym adresatem całej opowieści. 

Był sobie Deadpool Fot. foto: materiał promocyjny

Wizerunek Deadpoola do złudzenia przypomina to, w jaki sposób prezentowany  jest zwyczajowo Jezus Chrystus. Na razie nie pojawiły się żadne oskarżenia o obrażanie uczuć religijnych chrześcijan... ani neopogan, do których odnosi się z kolei hasło - "Jul wierzy w cuda". Jul to starożytne północnoeuropejskie święto związane z przesileniem zimowym, obchodzone w czasach przedchrześcijańskich. Po schrystianizowaniu północy Europy tradycje związane z Jul zaczęły łączyć się z Bożym Narodzeniem. Po angielsku Jul wymiasia podobnie jak "You''ll" ("ty będziesz"), co można przeczytać jako "Uwirszysz w cuda". Niestety jest to nieprzetłumaczalna gra słów. 

Na poprzednim plakacie do filmu również nie zabrakło Deadpoola nawiązującego do tradycji świątecznych. Bohater i Fred Savage ujeżdżali Rudolfa Czerwononosego Renifera

Był sobie Deadpool Fot. foto: materiał promocyjny

"Był sobie Deadpool" - kiedy premiera?

Czym Deadpool zastąpi wulgaryzmy, brutalne sceny walk i niecenzuralne żarty? Dowiemy się już niedługo. "Był sobie Deadpool" trafi na ekrany polskich kin 12 grudnia 2018 roku. Najwyraźniej w te święta Bożego Narodzenia Święty Mikołaj będzie miał dużą konkurencję...

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.