Deadpool jest bezpieczny. Szef Disneya zapowiada, że powstaną filmy tylko dla dorosłych

Kamil Kacperski
15.12.2017 11:46
Deadpool jest bezpieczny. Szef Disneya zapowiada, że powstaną filmy tylko dla dorosłych Fot. Josh Hallett/flickr.com

Bob Iger potwierdził na spotkaniu z inwestorami, dotyczącym przejęcia 21st Century Fox przez Disney, że firma będzie zainteresowana tworzeniem filmów dla dorosłych, pod warunkiem, że wcześniej widzowie zostaną o tym dobrze poinformowani. 

W czwartek 14 grudnia 2017 roku doszło do przełomowego przejęcia na rynku filmowym, które spowodowało, że takie postaci jak X-Meni, Fantastyczna Czwórka i Deadpool będą zarządzane przez ludzi odpowiedzialnych za MCU. I o ile z drużynami superbohaterskimi raczej problemów nie będzie, o tyle przyszłość Wade'a Wilsona stała pod znakiem zapytania.

Wszystko przez to, że Disney kojarzony jest raczej z produkcjami familijnymi, z którymi Deadpool ma raczej mało wspólnego. Na szczęście i dla jego niewyparzonej gęby znajdzie się miejsce, bo jak zapowiada szef Imperium Myszki Miki, Bob Iger, filmy dla dorosłych będą mogły powstać:

Iger powiedział, że „Deadpool” ma mieć więcej sequeli. Cytując: „Jest możliwość by powstały filmy Marvela tylko dla dorosłych, pod warunkiem, że wcześniej poinformujemy widzów co ich czeka”.

Sprawę skomentowali twórcy związani z Marvelem, a ich opinie są pozytywne. Reżyser „Strażników Galaktyki” James Gunn jest takim obrotem spraw bardzo uszczęśliwiony. Na swoim Twitterze napisał, że:

Mimo, że jest tak wiele aspektów tej transakcji, ja osobiście jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu z powodów raczej oczywistych.

Witajcie w domu, starzy przyjaciele.

Gunn prawdopodobnie jest najbardziej podekscytowany możliwością użycia Srebrnego Surfera w nadchodzących przygodach Strażników. Podobnie nastawiony do sytuacji jest również Rob Liefeld, który odpowiedzialny jest za powołanie do życia Deadpoola. W rozmowie z ComicBook.com twórca przyznał, że:

Bob Iger nie osiągnął takiego sukcesu przez przypadek. On to rozumie. Czuje kulturę i wie, dlaczego fani mają obiekcje. O Deadpoolu mogę powiedzieć tyle - po co mieliby mieszać się do tego sukcesu, który odniósł Ryan Reynolds jako Deadpool? Następna osoba, która powie mi, że chce zobaczyć zneutralizowaną wersję Deadpoola Reynoldsa, będzie pierwszą taką osobą. Więc Iger zachował się bardzo odpowiedzialnie kładąc fundamenty zaufania.

Nie mogę się doczekać kiedy w końcu Deadpool dołączy do większego uniwersum Marvela. Jestem pewien, że Kevin Feige i Bob Iger mają jakieś asy w rękawach. Ekscytujące czasy! 

Jedna rzecz się nie zmienia - niezatytułowany sequel Deadpoola ukaże się w kinach już 1 czerwca 2018 roku. Jak potoczy się jego przyszłość? Tego dowiemy się zapewne po premierze drugiej części przygód najemnika. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.