04.01.2017 11:26

Deadpool może mieć chłopaka w 2. cześci

Niegrzeczny antybohater dał się poznać jako zwolennik kobiecej urody, ale druga odsłona serii może to zmienić. Przynajmniej według tego co powiedział sam Ryan Reynolds.

Deadpool może mieć chłopaka w 2. cześci
foto: kadr z wideo

„Deadpool 2” już szykuje się, aby wejść w fazę produkcji. Po drodze pojawiło się sporo komplikacji, gdy doszło do konfliktu między Reynoldsem a Timem Millerem, w wyniku którego drugi z wymienionych opuścił projekt. W jego ślady poszedł następnie Junkie XL, odpowiedzialny za warstwę muzyczną dzieła z 2016 roku.

Najnowsza wieść dotycząca filmu głosi, że Wade Wilson może mieć na ekranie chłopaka. W zakończeniu pierwszej części bohater oddawał się pocałunkom ze swoją dziewczyną Vanessą, w którą wcieliła się Morena Baccarin, ale to się może zmienić. Opowiedział o tym sam Ryan Reynolds twierdząc, że Deadpool może stać się pierwszym biseksualnym bohaterem Marvela:

"

To czym miłość jest dla Deadpoola nie musi się pokrywać z tym co o niej myśli Batman czy ktokolwiek inny. Myślę, że ten wątek może zostać bardziej pociągnięty. Deadpool jest outsiderem pod każdym względem. "

Marvel sporo ryzykował oznaczając film kategorią wiekową R. Jednak opłaciło się, gdyż obraz zarobił 783 miliony dolarów na całym świecie. Zyskał też kilka nominacji do Złotych Globów. Reynolds uważa, że w przypadku sequela powinno się zaryzykować jeszcze bardziej i poeksperymentować z seksualnością bohatera. Ważne tylko, żeby pozostać wiernym temu jaka jest postać:

"

Takie rozwiązanie nie jest dla nas problemem, bo i tak zostaliśmy zakazani w Chinach. Dostaliśmy tam kategorię „goń się”. Jedyną rzecz jaką musimy rozważyć posuwając się na przód to to czy pozostajemy wierni kanonowi, który sami stworzyliśmy i pielęgnowaliśmy. Jedną z tych rzeczy jest to, że Deadpool jest zakochany w Vanessie. Nie kocha jej tylko dlatego, że jest kobietą. Jest w niej po prostu prawdziwie zakochany. Większość komiksowych bohaterów jest heteroseksualna albo homoseksualna. Pomysł na Deadpoola wydaje nam się interesujący i przełomowy. Mam nadzieję, że będzie mogło to ewoluować w coś większego. "

20th Century Fox kilka miesięcy temu oficjalnie ogłosiło, kto wyreżyseruje drugą część serii. Za kamerą stanie David Leitch, ceniony kaskader z 20-letnim stażem i współautor dobrze przyjętego przez widzów „Johna Wicka”. Obraz ma zadebiutować w 2018 roku.

Od jakiegoś czasu mówi się o ewentualności spotkania na ekranie Wolverine'a i Deadpoola. Sprawa leży w pazurach Rosomaka. Hugh Jackman od dawna odgraża się, że „Logan” będzie ostatnim obrazem, w którym pojawi się jako jeden z X-Menów. Ale wszystko się może przecież jeszcze zmienić.

Robert Skowronski
Tagi: News Deadpool