18.09.2019 10:13

Deadpool uratowany. Disney+ pozwoli na przekleństwa w filmach i serialach

Serwis był dostępny w fazie beta w Holandii. Dzięki temu wiemy, że Disney+ nie będzie stronił od przekleństw, ponieważ w bibliotece znajdują się nieocenzurowane filmy.

Deadpool
foto: materiały prasowe/Fox

Fani z Holandii odkryli, że obecny na Disney+ film "Adventures of Babysitting" został nieocenzurowany. To znaczy, że w produkcji pojawiły się słowa "bitch" oraz aż dwa razy "fuck". Całe śledztwo zostało zapoczątkowane przez Erica Goldmana z serwisu Fandom, który poprosił Holendrów na Twitterze, aby zobaczyli, czy produkcje dla dorosłych dostępne na platformie w wersji beta będą ocenzurowane.

Disney+ pozwoli na przekleństwa?

Okazało się, że Disney opublikował film w całości, bez żadnych zmian - a przynajmniej tak stało się na wersji demonstracyjnej platformy, która pojawiła się w Holandii. Oto tweet, którym Goldman podzielił się ze swoimi obserwującymi:

"

Wielkie podziękowania dla Holendra @swabera87, który sprawdził Disney+ i dał mi odpowiedź. Na razie "Adventures in Babysittin" jest nieocenzurowane. Potwierdzone - Disney+ dopuści do pokazywania filmów z 2 "fuckami". "

mandaloria
mandaloria
Przeczytaj także Disney+ będzie dostępny w tym roku tylko w pięciu krajach na świecie

To jednak nie do końca zgadza się z doniesieniami, które pojawiły się na niedawnej konferencji Disneya. Wówczas niezależny dziennikarz Eric Vespe zapytał pracowników Domu Myszki, co się stanie z produkcjami dla dorosłych. Mężczyzna stwierdził, że Disney+ będzie przeznaczony raczej dla osób nastoletnich i młodszych, a "mocniejsze" filmy i seriale mogą pojawić się na innej platformie podlegającej pod Disneya, Hulu:

Cóż, być może rynki europejskie będą miały nieco inne wersje filmów, niż te, które pojawią się na rynku Amerykańskim. To tłumaczyłoby różnicę w zdaniu pracowniku Disneya, a rzeczywistością opisywaną przez Holendrów. Jedno jest pewne - Disney+ ma ruszyć już 12 listopada 2019 roku.

Zobacz także: Bycie łowcą nagród jest skomplikowane w zwiastunie serialu "The Mandalorian"

Tagi: News Disney Plus