28.12.2015 13:20

„Deadpool” w 2 zwiastunach

Wyczekiwana premiera 2016 roku doczekała się dwóch trailerów. Jeden z nich przeznaczony jest dla wszystkich, podczas gdy drugi wyłącznie dla oczu dorosłych widzów.

„Deadpool” w 2 zwiastunach
foto: kadr z wideo

„Deadpool” poszerzy grono filmów zrealizowanych na podstawie komiksów Marvela, a jego premiera w Polsce ma się odbyć 12 lutego 2016. W tytułową rolę wciela się Ryan Reynolds, zaś całość fabuły opowiada o byłym żołnierzu oddziałów specjalnych, który w wyniku niebezpiecznego eksperymentu uwalnia swoje alter ego. Zdobywając moc samouzdrawiania zaczyna szukanie człowieka będącego odpowiedzialnym za niemal doszczętne zniszczenie jego życia.

Superbohater posiada jeszcze jedną umiejętność objawiającą się w poniższym zwiastunie. Lepiej niż mieczami czy bronią palną włada ciętym językiem, czarnym humorem oraz rzucanymi wkoło przekleństwami. Poznajcie Deadpoola w udostępnionym przez studio 20th Century Fox trailerze. Zacznijmy od tego przeznaczonego dla pełnoletnich:

A teraz bardziej ugrzeczniona wersja nieco różniąca się od wcześniejszej:

Reżyserią działa będącego spin-offem obrazów rozgrywających się w uniwersum „X-Men” jest Tim Miller. Oprócz Ryana Reynoldsa w filmie występuje też m.in. Stefan Kapicic jako Colossus oraz Morena Baccarin jako Copycat. Autorem muzyki do obrazu został Tom Holkenborg, znany też jako Junkie XL - on też odpowiada za oprawę muzyczną „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”.

Deadpool na kartach komiksu stworzonego przez Fabiana Nicieza oraz Roba Liefelda po raz pierwszy pojawił się w 1991 w zeszycie „New Mutants” nr. 98. Na ekranie ten antybohater zadebiutował w filmie „X-Men Geneza: Wolverine” z 2009 roku.

Jak Wam się podobają zwiastuny „Deadpoola”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Deadpool