„Deadpool” w 2 zwiastunach

Robert Skowronski
28.12.2015 13:20
|north Fot. kadr z wideo

Wyczekiwana premiera 2016 roku doczekała się dwóch trailerów. Jeden z nich przeznaczony jest dla wszystkich, podczas gdy drugi wyłącznie dla oczu dorosłych widzów.

„Deadpool” poszerzy grono filmów zrealizowanych na podstawie komiksów Marvela, a jego premiera w Polsce ma się odbyć 12 lutego 2016. W tytułową rolę wciela się Ryan Reynolds, zaś całość fabuły opowiada o byłym żołnierzu oddziałów specjalnych, który w wyniku niebezpiecznego eksperymentu uwalnia swoje alter ego. Zdobywając moc samouzdrawiania zaczyna szukanie człowieka będącego odpowiedzialnym za niemal doszczętne zniszczenie jego życia.

Superbohater posiada jeszcze jedną umiejętność objawiającą się w poniższym zwiastunie. Lepiej niż mieczami czy bronią palną włada ciętym językiem, czarnym humorem oraz rzucanymi wkoło przekleństwami. Poznajcie Deadpoola w udostępnionym przez studio 20th Century Fox trailerze. Zacznijmy od tego przeznaczonego dla pełnoletnich:

A teraz bardziej ugrzeczniona wersja nieco różniąca się od wcześniejszej:

Reżyserią działa będącego spin-offem obrazów rozgrywających się w uniwersum „X-Men” jest Tim Miller. Oprócz Ryana Reynoldsa w filmie występuje też m.in. Stefan Kapicic jako Colossus oraz Morena Baccarin jako Copycat. Autorem muzyki do obrazu został Tom Holkenborg, znany też jako Junkie XL - on też odpowiada za oprawę muzyczną „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”.

Deadpool na kartach komiksu stworzonego przez Fabiana Nicieza oraz Roba Liefelda po raz pierwszy pojawił się w 1991 w zeszycie „New Mutants” nr. 98. Na ekranie ten antybohater zadebiutował w filmie „X-Men Geneza: Wolverine” z 2009 roku.

Jak Wam się podobają zwiastuny „Deadpoola”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.