20.07.2017 18:48

„Deadpool” z największą ilością skarg spośród filmów z 2016 roku

Film Tima Millera był miłym odstępstwem od komiksowej reguły za sprawą omijania kategorii PG-13. Jednak nie wszystkim widzom to odpowiadało.  

„Deadpool” z największą ilością skarg spośród filmów z 2016 roku
foto: kadr z filmu

Film z Ryanem Reynoldsem w roli głównej udowodnił Hollywood jedną bardzo ważną rzecz. Mianowicie, że kategoria R nie oznacza porażki finansowej. Sukces przygód Wade’a Wilsona dał zielone światło innym wytwórniom filmowym do kręcenia odważniejszych produkcji, dzięki czemu otrzymaliśmy bardzo krwawego „Logana”, a przed nami jeszcze reboot „Hellboya”. Gorąco oczekiwany sequel „Deadpoola” ma się pojawić 12 stycznia 2018 roku i bez wątpienia nie będzie mu łatwo dorównać swojemu poprzednikowi. Tym bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że zajął on pierwsze miejsce w rankingu British Board of Film Classification odnośnie największej ilości skarg pośród wszystkich filmów z 2016 roku. Zebrał ich aż 51. W Wielkiej Brytanii film ma kategorię wiekową 15, co odpowiada amerykańskiej kategorii R.

Skargi związane były głownie z obrazami przemocy, ale wielu widzom nie podobały się również sceny seksu oraz wszechobecne przekleństwa. Jedną z większych zalet „Deadpoola” było właśnie wykorzystanie tych elementów i przedstawienie ich w formie komicznych podtekstów. Był to bez wątpienia jeden z bardziej ironicznych filmów o superbohaterach, jaki widzieliśmy do tej pory. Ale nie każdemu musi to pasować.

Na liście BBFC znajdziemy również „Legion samobójców”, który otrzymał 30 skarg. Co ciekawe, „Batman v. Superman: Świat sprawiedliwość” otrzymał ich 10, ale te prawdopodobnie były związane z jakością filmu. „Osobliwy dom Pani Peregrine” został z kolei uznany przez niektórych za zbyt straszny w stosunku do swojej kategorii wiekowej, czyli 12-A.

Przypomnijmy, że oprócz kontynuacji w 2018 roku pojawi się również serial animowany o Najemniku, który przygotuje Donald Glover, twórca i gwiazda świetnie przyjętego serialu „Atlanta” oraz obecny odtwórca młodego Lando Carlissiana w filmie o Hanie Solo. Dla uspokojenia – animacja będzie kierowana do dorosłych. 

Kamil Dachnij
Tagi: News Deadpool