21.05.2018 12:21

Deathstroke z filmu „Młodzi Tytani: Akcja!” przypomina, że Deadpool jest jego kopią

Premiera filmu „Deadpool 2” to doskonała okazja do przypomnienia, że Wade Wilson został ściągnięty z Deathstroke'a. Nieomieszkali wykorzystać jej twórcy filmu „Młodzi Tytani: Akcja!”. 

Deadpool i Deathstroke
foot: materiały promocyjne, kadr z serialu Teen Titans Go!

W kinach królują filmy o superbohaterach. Pod koniec kwietnia 2018 roku mogliśmy obejrzeć „Avengers: Infinity War”, w połowie maja pojawiła się druga część „Deadpoola”, a już w wakacje  będziemy mogli zobaczyć pełnometrażową wersję animowanych przygód grupy Teen Titans. Zabawny film o nastoletnich herosach DC ma wiele wspólnego z wygadanym najemnikiem, co udowodnił zwiastun. Okazuje się, że obie produkcje łączy nie tylko zwariowane poczucie humoru, ale coś, a raczej ktoś, znacznie ważniejszy - Deathstroke. 

„Młodzi Tytani: Akcja! Film” - Deathstroke kontra Deadpool

Na Twitterze kanadyjskiego oddziału Warner Bros. pojawiło się zabawne wideo z głównym przeciwnikiem Młodych Tytanów w roli głównej. Złoczyńca, nawiązując do sukcesu filmu „Deadpool 2”, wyjaśnia widzom, że wygadany najemnik, to jedynie marna kopia jego postaci. 

"

Pozwólcie, że powiem wam coś na temat Deadpoola. Ja nazywam się SLADE WILSON, on SLADE WILSON. Mój kostium... rządzi... a jego... to tylko KOPIA. Ja walczę z całą GRUPĄ Młodych Tytanów, on walczy z JEDNYM wkurzonym kolesiem. Jestem o wieeele fajniejszy pod każdym względem. Deadpool może i doczekał się sequela, ale pamiętajcie, że jest tylko zżynką ze mnie!  "

Mimo tego, że animowany Deathstroke nie ma zbyt dobrego zdania o postaci konkurencji, zaprasza widzów na drugą część przygód Deadpoola. Ale tylko dlatego, że film o wygadanym najemniku wszedł do kin wcześniej niż „Młodzi Tytani: Akcja!”

Czy Deadpool jest kopią Deathstroke'a?

Podobieństw jest nadzwyczaj dużo. Czy twórcy komiksowego Deadpoola naprawdę postanowili „zainspirować się” postacią z uniwersum DC? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak! Deathstroke z przydomkiem Terminator zadebiutował na łamach komiksów w roku 1980, natomiast Deadpool 11 lat później. Rysownik odpowiedzialny za wygląd postaci, Rob Liefeld, był wielkim fanem komiksu „Teen Titans”, więc stworzył nowego przeciwnika marvelowskich New Mutants na wzór nemezis Młodych Tytanów. Dwoma dodatkowymi postaciami, które inspirowały Liefelda byli Spider-Man i Wolverine - dwaj najpopularniejsi herosi Marvela lat 90., których artysta wówczas nie miał okazji rysować. To jednak żadna nowość w komiksowym światku, bo swego czasu wiele wydawnictw czerpało tego typu inspiracje od konkurencji. 

Deathstroke i Deadpool

„Młodzi Tytani: Akcja! Film” - kiedy premiera?

Może i filmy oparte na komiksach Marvela są o wiele lepsze od komiksowych produkcji Warner Bros., ale za to animowane przygody bohaterów DC zdecydowanie górują. Fani serialu o Teen Titans z niecierpliwością czekają więc na pełnometrażowy film o tych bohaterach. Produkcja „Młodzi Tytani: Akcja! Film” trafi do kin 22 sierpnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Deadpool Teen Titans Marvel DC Comics Komiks Marvel Comics Teen Titans Go! Deathstroke