13.03.2018 12:22

Decyzją sędziego ciało zmarłego Charlesa Mansona po 4 miesiącach trafi do jego wnuka

Manson zmarł w listopadzie 2017 roku i dopiero teraz jego ciało zostanie zabrane z kostnicy.

Decyzją sędziego ciało zmarłego Charlesa Mansona po 4 miesiącach trafi do jego wnuka
foto: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News

Po 4-miesięcznej bitwie w sądzie w Kalifornii dotyczącej tego, kto powinien odebrać ciało zmarłego Charlesa Mansona z kostnicy w końcu zapadła decyzja. 12 marca 2018 roku sędzia wyznaczył Jasona Freeman, by został odpowiedzialny za ciało zmarłego.

Mężczyzna jest wnuczkiem Mansona oraz byłym zawodnikiem w mieszanych sztukach walki. Jego ojciec, Charles Manson Jr. popełnił samobójstwo w 1993 roku. Freeman przyznał się, że wiedział kim jest jego dziadek, ale poznał go lepiej parę lat przed jego śmiercią:

"

Jestem wnukiem, który postara się pokazać mój szacunek do dziadka i jego bliskich przyjaciół. Nie robię tego tylko dla siebie, chodzi też o tych, którzy mocno wierzą w prawdę. Chcę, żeby to wszystko już się skończyło, bo przyniosło mi to sporo przykrości w moim życiu i mojej rodzinie. "

Po śmierci Mansona trzy osoby zgłosiły się do tego, by odebrać jego ciało -  Freeman, przyjaciel Mansona, Michael Channels oraz Michael Brunner - syn jednego z członków sekty, który jako dziecko został adoptowany przez Charlesa.

Freeman twierdził, że skoro relacja pomiędzy Mansonem a Brunnerem została w międzyczasie zerwana to nie ma on praw, by zająć się pogrzebem zmarłego. Natomiast Brunner podważał to, by Freeman był biologicznym wnukiem Mansona. Mężczyzna chce ciało zmarłego poddać kremacji.

Charles Manson - zabójca żony Polańskiego

Charles Manson zmarł 19 listopada 2017 w wieku 83 lat po 46-letnim pobycie w więzieniu stanowym Kalifornii. Mężczyzna był przywódcą sekty Rodzina, którą stworzył po przesłuchaniu albumu The Beatles „The White Album” wydanego w 1968 roku. Sekta starała się przyspieszyć nadejście apokalipsy poprzez zabójstwa. Jedną z ich ofiar była żona Romana Polańskiego, aktorka Sharon Tate, którą zabito w 1969 roku. Kobieta była wówczas w ciąży.

Główną przyczyną śmierci Mansona było nagłe zatrzymanie krążenia. Mężczyzna zmagał się z rakiem jelita grubego oraz cierpiał również na niewydolność oddechową.

Film o zabójstwie Sharon Tate'a

Produkcja zatytułowana „The Haunting of Sharon Tate” będzie thrillerem psychologicznym dotyczącym wspomnianej wcześniej zbrodni z 1969 roku. W główną rolę wcieliła się Hilary Duff, a fakt, że jest to gwiazda komedii romantycznych i programów dla dzieci mocno zdenerwował siostrę zmarłej Sharon Tate.

Aleksandra Degórska
Tagi: News Charles Manson