Decyzją sędziego ciało zmarłego Charlesa Mansona po 4 miesiącach trafi do jego wnuka

Aleksandra Degórska
13.03.2018 12:22
Decyzją sędziego ciało zmarłego Charlesa Mansona po 4 miesiącach trafi do jego wnuka Fot. ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News

Manson zmarł w listopadzie 2017 roku i dopiero teraz jego ciało zostanie zabrane z kostnicy.

Po 4-miesięcznej bitwie w sądzie w Kalifornii dotyczącej tego, kto powinien odebrać ciało zmarłego Charlesa Mansona z kostnicy w końcu zapadła decyzja. 12 marca 2018 roku sędzia wyznaczył Jasona Freeman, by został odpowiedzialny za ciało zmarłego.

Mężczyzna jest wnuczkiem Mansona oraz byłym zawodnikiem w mieszanych sztukach walki. Jego ojciec, Charles Manson Jr. popełnił samobójstwo w 1993 roku. Freeman przyznał się, że wiedział kim jest jego dziadek, ale poznał go lepiej parę lat przed jego śmiercią:

Jestem wnukiem, który postara się pokazać mój szacunek do dziadka i jego bliskich przyjaciół. Nie robię tego tylko dla siebie, chodzi też o tych, którzy mocno wierzą w prawdę. Chcę, żeby to wszystko już się skończyło, bo przyniosło mi to sporo przykrości w moim życiu i mojej rodzinie.

Po śmierci Mansona trzy osoby zgłosiły się do tego, by odebrać jego ciało -  Freeman, przyjaciel Mansona, Michael Channels oraz Michael Brunner - syn jednego z członków sekty, który jako dziecko został adoptowany przez Charlesa.

Freeman twierdził, że skoro relacja pomiędzy Mansonem a Brunnerem została w międzyczasie zerwana to nie ma on praw, by zająć się pogrzebem zmarłego. Natomiast Brunner podważał to, by Freeman był biologicznym wnukiem Mansona. Mężczyzna chce ciało zmarłego poddać kremacji.

Charles Manson - zabójca żony Polańskiego

Charles Manson zmarł 19 listopada 2017 w wieku 83 lat po 46-letnim pobycie w więzieniu stanowym Kalifornii. Mężczyzna był przywódcą sekty Rodzina, którą stworzył po przesłuchaniu albumu The Beatles „The White Album” wydanego w 1968 roku. Sekta starała się przyspieszyć nadejście apokalipsy poprzez zabójstwa. Jedną z ich ofiar była żona Romana Polańskiego, aktorka Sharon Tate, którą zabito w 1969 roku. Kobieta była wówczas w ciąży.

Główną przyczyną śmierci Mansona było nagłe zatrzymanie krążenia. Mężczyzna zmagał się z rakiem jelita grubego oraz cierpiał również na niewydolność oddechową.

Film o zabójstwie Sharon Tate'a

Produkcja zatytułowana „The Haunting of Sharon Tate” będzie thrillerem psychologicznym dotyczącym wspomnianej wcześniej zbrodni z 1969 roku. W główną rolę wcieliła się Hilary Duff, a fakt, że jest to gwiazda komedii romantycznych i programów dla dzieci mocno zdenerwował siostrę zmarłej Sharon Tate.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.